Crystal Palace Luxury Resort & Spa

Crystal Palace Luxury Resort & Spa, Colakli, Turcja Crystal Palace Luxury Resort & Spa, Colakli, Turcja Crystal Palace Luxury Resort & Spa, Colakli, Turcja Crystal Palace Luxury Resort & Spa, Colakli, Turcja Crystal Palace Luxury Resort & Spa, Colakli, Turcja

Wezyr

Riwiera Turecka

Turcja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (10)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne
 • Golf
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych
 • Minigolf

Riwiera Turecka – czyli co?

Na pd.-zach. Turcji usytuowana jest Riwiera Turecka, którą najczęściej zwiedzają przyjeżdżający do Republiki Tureckiej urlopowicze. To tutaj koncentrują się wszelkie kurorty, zapewniające ogromny wachlarz przeróżnych rozrywek, typu dyskoteki i kluby, targi z regionalnymi souvenirami, restauracje, jak również wybór sportów związanych z wodą dla zawodowców i amatorów. Jest ono jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów urlopowych na Ziemi, co nie jest wcale dziwne, patrząc na wspaniałe usytuowanie riwiery.
Najbardziej popularnym kurortem Riwiery Tureckiej jest Alanya. Leży ona na półwyspie, który otaczają dwie spore, rozległe plaże. We wsch. części ciągnie się sporych rozmiarów zatoczka z plażą Keykubat, na zach. zlokalizowana jest najbardziej popularna plaża tutejszych rejonów - plaża Kleopatry. W centrum zlokalizowany jest też port, z którego odpływają okręty pasażerskie na ościenne wysepki. Odbywają się stąd też rejsy statkiem wokół przylądku i podziwianie licznych umiejscowionych niedaleko morza jaskiń typu: Grota Zakochanych, Grota Piratów, czy Jaskinia Fosforyzująca.

Jedną z największych miejscowości usytuowanych na Riwierze Tureckiej jest, położona u dołu urwistych pasm górskich Antalya. W miejscu tym odwiedzić możemy wielki port, skąd wyruszają okręty do takich miejsc jak wyspy greckie, Egipt, jak i jedno z najbardziej współczesnych lotnisk na terenie Morza Śródziemnego. Do najbardziej znaczących zabytków miasta zakwalifikować można 38-metrowy meczet. Miasto to wabi przyjezdnych mistrzowsko przyszykowanymi imprezami tanecznymi, pubami i restauracjami gwarantującymi duży wachlarz przysmaków lokalnych Turcji.
Jedną z najbardziej lubianych miejscowości turystycznych Riwiery ze względu na cudowne widoki, jest zlokalizowany na południowy-zachód od Antalyi Kemer. Nieopodal samego centrum znajduje się niezwykle uroczy ogród spacerowy razem z jedną z najpiękniejszych plaż w regionie, a poza tym też niewielkie delfinarium i przystań jachtową, skąd można wypłynąć w podróż po okolicy. Kemer jest pierwszą lokalizacją dostrzeżoną przez cudzoziemców, z tego też powodu poziom serwisu istotnie przerasta inne nowo stworzone miejscowości wypoczynkowe.
Następnym interesującym punktem turystycznym, położonym na niezwykle urokliwym, wysuniętym wgłąb morza cyplu, z cudnymi piaszczystymi plażami, jedynie kilkadziesiąt km od Antalyi, jest miejscowość Side. Kiedyś była ona bazą wypadową dla korsarzy, okradających łodzie handlowe na Morzu Śródziemnym. Obecnie jest to chętnie odwiedzana lokalizacja wakacyjna z całkiem dobrze rozbudowaną bazą hoteli.

Tylko kilka km na pn. od Side znajduje się Manavgat. Jest to nieduże miasto turystyczne, w którym zaobserwować można popularne wodospady, a raczej stworzone przez górską rzekę progi i kaskady.


Riwiera Turecka to niewiarygodny wakacyjny eden. To fantastyczny obszar zarówno dla amatorów plażowania, jak i łowców nowych przeżyć i miłośników aktywnego odpoczynku, w tym dla entuzjastów przeróżnych sportów wodnych i nie tylko. Ponadto zauważyć tam można bogatą historię i zwyczaje, znakomite zabytki odległych czasów, pyszną kuchnię, komfortowe hotele, nocne kluby, hałaśliwe bary i nigdy nie zasypiające deptaki. Riwierę Turecką można więc zarekomendować zarówno turystom pragnącym rozrywki jak i miłośnikom zgłębiania przeszłości i zwyczajów odwiedzanego kraju.


Informacje o państwie Turcja

Turcja to bardzo duże państwo, które leży w dużej części na kontynencie azjatyckim, a minimalna jego część mieści się w Europie, a dokładnie na Półwyspie Bałkańskim. Ze względu na swoje ulokowanie otacza ją od strony południowej Morze Śródziemne, Morze Czarne od północy i od strony zachodniej Morze Egejskie oraz Morze Marmara. Mamy okazję odpoczywać tam latem w skwarze oraz bezdeszczowej aurze.


Cudzoziemcy podróżujący do tego państwa winni być świadomi, iż na jego terenie nie można fotografować obiektów wojennych. Ponadto niedozwolone jest posiadanie jakiejkolwiek broni, która wielkością przekraczałaby rozmiar tradycyjnego scyzoryka. Analogicznie jak w wielu innych krajach globu w Turcji nie wolno mieć używek, choćby w najmniejszej liczbie. Dlatego też warto z rozsądkiem podejść do każdych próśb na temat dostarczenia gdzieś jakichkolwiek paczek.


W Turcji wiarą przodującą jest islam. Wczasowicze co prawda mogą oglądać wnętrza meczetów, jednakże mamy możliwość tam wejść tylko na boso, a wszystkie panie koniecznie muszą mieć całkiem osłonięte ramiona oraz nogi.


By mieć sposobność przekroczyć granice Turcji potrzebujemy okazać aktualny paszport i wizę turystyczną, która wydawana jest na termin 30 dni i jej koszt to 15 dolarów amerykańskich lub 20 €. Terminowość paszportu powinna być dłuższa niż sześć miesięcy od zakładanej daty powrotu do Polski.


W rejonie Turcji jest ogrom cudownych miejsc turystycznych i antycznych miast, które każdy odwiedzający powinien obejrzeć. Zaliczyć można do nich głównie takie miejscowości jak:


Wybrzeże Egejskie – nadzwyczaj rozwinięty rejon krajoznawczy w Turcji, przybywają tutaj podróżni z całego globu, aby ujrzeć szafirowe zatoki, poleżeć na złotej plaży i poznać lokalne, stare miasta. Do wyjątkowo modnych mieścin wypoczynkowych na Wybrzeżu Egejskim można zaklasyfikować Kuşadasi, Marmaris oraz Bodrum.


Na terenie Bodrum mieści się słynne Mauzoleum i wielowiekowy zamek św. Piotra, gdzie współcześnie jest siedziba Muzeum Archeologii Nadmorskiej. Natomiast Marmaris to studnia skarbów przyrody. Właśnie tutaj bowiem zobaczymy wspaniałe rodzaje roślin, które rosną niedaleko okolicznego nabrzeża. Tutaj również ulokowana jest niezmiernie popularna „ulica barów”, która sprawia, iż za dnia i nocą nie będziemy się nudzić. Do naszej dyspozycji na okrągło jest multum dyskotek, barów oraz klubów nocnych. W Marmaris umieszczony jest również port nadmorski, który obsługuje statki płynące na wyspę Rodos, a taka całodniowa podróż może stanowić ogromną atrakcję w trakcie naszych ferii.


Riwiera Turecka – to część kraju umiejscowiona niedaleko nadbrzeża Morza Egejskiego oraz Morza Śródziemnego, ciągnąca się od miasta Antalya do mieściny Muğla. Riwiera Turecka to popularny okręg wśród cudzoziemców ze względu na znajdujące się tutaj piaszczyste, olbrzymie plaże i miasta jednoczące najatrakcyjniejsze monumenty całej cywilizacji. Na największe uznanie zasługują takie miejscowości jak Alanya, Antalya, Belek, Bodrum, Fethiye, Kaş, Kemer, Marmaris oraz Side.


Ankara – to umieszczona w centralnej Anatolii stolica Turcji od 1923 roku, w której znajduje się dużo antyków wywodzących jeszcze z okresów rządzenia w tym państwie Rzymian, do których można zaklasyfikować: świątynię bogini Romy oraz cesarza Augusta, łaźnie rzymskie i kolumnę Juliana Apostaty.


Istambuł – to niesamowita miejscowość, która w części umiejscowiona jest w Europie, lecz również w części na obszarze Azji. To była stolica Turcji, znajoma z legend historycznych również jako Konstantynopol, Stambuł oraz Chalkedon. Tu zwłaszcza zaleca się zobaczyć Muzeum Archeologiczne, Muzeum Morskie, pałac Ibrahima Paszy oraz Muzeum Mozaiki. Do największych niespodzianek dla cudzoziemców można zaliczyć mieszczące się tutaj Meczet Sultan Eyüp, Meczet Eyüpa el Ensari, Meczet Rustama Paszy oraz Meczet Fatih.


Turcja to na tyle wszechstronny kraj, iż zapewne z jej wszystkich plusów każdy odkryje dla siebie coś ciekawego. Zarazem osoby wielbiące leżeć na plaży, jak i dynamiczni urlopowicze spędzający wolne chwile zwiedzając monumenty, albo też wykonujący aktywności sportowe będą zadowoleni z obrania tego miejsca na letnie bądź zimowe ferie.


Wyjątkowe wczasy gwarantuje Wezyr

Wezyr Holidays to biuro podróży, które od dawna dysponuje tytułem jednego z najefektywniejszych przedsiębiorstw organizujących podróże first-minute do Turcji oraz Egiptu. Multum szczęśliwych podróżnych oraz długookresowe doświadczenie w branży wywołały, iż ma ono szansę także być dumne z zajęcia IV miejsca, pośród najsolidniejszych firm prowadzących działalność w branży turystycznej w naszym kraju.


W katalogach tego touroperatora odnajdziemy propozycje wycieczek first-minute właściwie we wszystkie rejony Turcji, ze szczególnym naciskiem na miasta turystyczne, takie jak: Kusadasi, Side, Kemer, bądź Oludeniz. Tu firma Wezyr Holidays działa współpracując z ogromną liczbą wysokiej kategorii hoteli czy krajowych firm przygotowujących niesamowicie interesujące wyprawy opcjonalne. Zupełnie nie sposób nudzić się w tym otoczeniu będąc pod kuratelą pracowników tego touroperatora.


Ze względu na wprawną obsługę przez kadrę biura podróży Wezyr Holidays na obszarze Turcji, ogromna ilość wczasowiczów przedstawiała chęć wyjazdu na podróże first-minute w inne części kuli ziemskiej. Właśnie z tego powodu co roku liczba wypraw tego touroperatora była powiększana o wczasy do innych krańców świata. Dzisiaj firma Wezyr Holidays ma okazję stać się naszym towarzyszem w eskapadzie do Egiptu, Grecji, Bułgarii bądź Tunezji. Aczkolwiek na tę chwilę zamierzone jest rozszerzenie możliwości wycieczek również o odmienne, analogicznie fantastyczne zakamarki kuli ziemskiej.


Zróżnicowanie kierunków wycieczek, a w nich szeroki wybór wielorakiej jakości hoteli powoduje, iż firma Wezyr Holidays ma możliwość spełnić wymagania przeróżnego rodzaju konsumentów, zarówno tych wyjeżdżających z dziećmi, jak również seniorów lub młodzieży. Bezapelacyjnie pracownicy biura podróży Wezyr Holidays w największym stopniu wysilają się, aby jak najbardziej zharmonizować wybór konkretnej oferty do próśb bądź zaleceń wypowiadanych przez podróżników. Gdyż właśnie wysłuchiwanie, a także spełnianie potrzeb osób będących klientami stacjonarnych placówek firmy bądź śledzących serwis internetowy tego przedsiębiorstwa jest jego najsilniejszym plusem.


Ogromna liczba uzyskanych dotąd gratyfikacji lub osiągnięcie wysokiego miejsca w konkursie przedsiębiorstw parających się turystyką czyni, iż touroperator Wezyr Holidays zabiega, aby rokrocznie coraz bardziej podwyższać właściwość dostarczanych usług. Przesłanką do tego jest nie wyłącznie rosnąca liczebność konsumentów ale także świadomość jaką ilość czasu trwało w polskim narodzie zyskanie zaufania do kolejnego touroperatora. Wysokie gwarancje ubezpieczeniowe oraz wieloletnie doświadczenie to wystarczający powód, aby zdecydować się, aby biur podróży Wezyr Holidays zostało kompanem naszego urlopu first-minute.

Pogoda w regionie Riwiera Turecka

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 15 16 19 22 27 32 35 35 31 27 22 17
Temperatura w nocy 6 6 8 11 16 21 23 24 20 16 11 8
Liczba godzin słonecznych 5 6 7 8 10 12 12 11 10 8 7 5
Miesięczne opady [mm] 216 156 101 46 29 9 3 5 11 73 130 246
Temperatura wody 17 16 17 18 21 24 27 28 27 25 21 19

Kategoria lokalna:

5*

Data otwarcia:

2011 r.

Położenie:

Colakli, 10 km od Side, 55 km od lotniska. Hotel usytuowany na powierzchni 22 000 m2.

Plaża:

przy hotelu, prywatna, piaszczysta, 190 m długości. Parasole i leżaki bezpłatne, ręczniki plażowe w depozyt.

W Hotelu:

6 restauracji w budynku, 4 restauracje na wolnym powietrzu, 7 barów, 3 sale konferencyjne, basen kryty (84 m2), basen odkryty (1580 m2), 3 zjeżdżalnie wodne.

Pokoje:

w budynku głównym i 4 aneksach: 239 pokoi standardowych (5 dla niepełnosprawnych), 170 pokoi rodzinnych (2 pokoje połączone drzwiami), 38 pokoi superior z widokiem na morze (1 pokój); klimatyzacja centralna, prysznic, suszarka, telefon, TV, łącze internetowe (bezpłatne), sejf (bezpłatny), minibar (bezpłatny), panele, balkon.

Rozrywki i usługi:

Bezpłatne:

internet bezprzewodowy w lobby, sauna, łaźnia turecka, kort tenisowy, tenis stołowy, rzutki, szachy, minigolf, siatkówka plażowa, aerobik, animacje, dyskoteka, kino.

Płatne:

kawiarenka internetowa, room service, pralnia, salon piękności, centrum SPA, masaż, jacuzzi, oświetlenie kortów, rakiety i piłki do tenisa, bilard, kręgle, koszykówka.

Dla dzieci:

brodzik, 2 zjeżdżalnie wodne, plac zabaw, miniklub, animacje, opiekunka (płatna), posiłki dla dzieci, krzesełka w restauracji, wózki (płatne).

Wyżywienie:

Ultimate All Inclusive (napoje lokalne 24 h, napoje importowane 10:00-01:00).

Posiłki:

śniadanie, późne śniadanie, obiad, przekąski, podwieczorek, kolacja, późny posiłek.

Napoje zawarte:

lokalne i wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

System nie zawiera:

wysokogatunkowych napoi importowanych, soków ze świeżych owoców, napoi serwowanych w butelkach, napoi energetycznych.

Restauracje a'la carte:

turecka, włoska, meksykańska, rybna, chińska, tureckie śniadanie - jedna wizyta w trakcie pobytu gratis. Wymagana rezerwacja.

Tel./faks:

0090 242 / 777 00 77, 777 00 71

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij