Eftalia Splash Resort

Eftalia Splash Resort, Alanya, Turcja Eftalia Splash Resort, Alanya, Turcja Eftalia Splash Resort, Alanya, Turcja Eftalia Splash Resort, Alanya, Turcja

Wezyr

Riwiera Turecka

Turcja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (9)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Fitness / siłownia
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Wszystko, co musisz wiedzieć o regionie Riwiera Turecka

Jedną z najczęściej odwiedzanych lokalizacji urlopowych w Europie jest bezsprzecznie Turcja. Jej egzotyczna natura, gorąca pogoda oraz interesujące usytuowanie wabi tu latem ogromne rzesze podróżnych. Odnajdą tu oni niezwykłą siedzibę najwspanialszych arcydzieł środowiska naturalnego oraz budownictwa, ale nie zawiedzie ich też relaks na pięknych rozległych wybrzeżach. Możemy zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na nieziemskich wakacjach, jakie z pewnością mamy okazję tutaj przeżyć.


Najbardziej popularnym wśród wycieczkowiczów obszarem Turcji jest przecudna Riwiera Turecka, usytuowana na pd.-zach. nadbrzeżu, oblana Morzem Śródziemnym oraz Egejskim. To tam koncentrują się tamtejsze kurorty, zwabiające w porze letniej prawdziwe tabuny wczasowiczów. Idealnie zorganizowane plaże, wiele różnorodnych domów wypoczynkowych oraz interesujące urozmaicenia, między innymi sporty związane z wodą, knajpki, kluby taneczne oraz puby to jedynie część rozrywek, które są tu dla nas przygotowane.


Najsłynniejszą destynacją Riwiery Tureckiej jest Alanya. Miasteczko to kusi cudownymi, rozległymi wybrzeżami, które zapewniają upragniony relaks, jest to jednak też znakomita baza wypadowa, z której mamy możliwość pojechać w podróż do innych interesujących zakątków Turcji. Lokalizacja ta nie jest jednak znana jedynie z powodu rajskiego nadbrzeża. Zwiedzić tutaj można np. piękną zabytkową fortecę zlokalizowaną na pagórku, skąd rozpościera się niezapomniany pejzaż. Można tutaj liczyć na wiele ciekawych kafejek, oferujących pyszne tradycyjne potrawy. Ujrzymy tutaj też wiele sklepików z souvenirami oraz tradycyjnymi wyrobami, a kwota jest prawie zawsze negocjowalna.


Znakomitym kurortem dla imprezowiczów, jest natomiast Bodrum. Tutaj koncentrują się liczne kluby taneczne tego obszaru, a samo miasto tętni życiem nawet za dnia. Zróżnicowane nocne atrakcje to zresztą nie ostatni jego atut. Lokalizacja ta położona jest bowiem na przepięknym cyplu na samym brzegu gór. Naszym oczom ukażą się tu więc niezwykłe scenerie, które zapadają w pamięć.


Jeśli nie poszukujemy tłumnych plaż oraz ulicznego zgiełku, można pojechać do Olimpos. Jest to sielska oraz urokliwa odmiana dla żywych kurortów Riwiery Tureckiej. Można zakosztować tutaj kontaktu z bardzo zachwycającą naturą a także fascynującą przeszłością. Nie odkryjemy tutaj ogromnych gmachów pełnych przepychu hoteli. Można jednak zakosztować prawdziwego życia mieszkańców kraju, wypoczywając na dzikich wybrzeżach oraz poznając ich historię, odwiedzając pozostałości starego miasteczka.


Centrum Riwiery Tureckiej jest Antalya, od której spora część podróżnych rozpoczyna swój pobyt w tym pięknym państwie, położony jest tam bowiem port lotniczy. Niektórzy z nich rozjeżdżają się do następnych kurortów, mnóstwo wycieczkowiczów zatrzymuje się jednak na miejscu. Jest to nowoczesne miasteczko, wspaniale przygotowane do przyjmowania gości z każdego zakątka świata. Odkryjemy tam zarówno ciekawe zabytki, takie jak cudowne świątynie muzułmańskie i zabytkową część starego miasta, ale również atrakcje naturalne, koncentrujące się wokół ogrodów spacerowych oraz plaż.


Turcja jest sporym krajem, który posiada świetnie przygotowaną sieć transportu międzymiastowego, składającą się głównie z tureckich busików. Wygodniejszym sposobem podróżowania po tym kraju jest jednak wynajem samochodu. Nie kosztuje to majątku, a mamy możliwość dotrzeć do każdego ciekawiącego nas zakątku państwa i nie tylko. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Turcy nie są zbyt uważnymi i ostrożnymi kierowcami, a na drogach króluje brawura. Lepiej zatem zachować czujność, żeby móc spokojnie i szczęśliwie spędzić tam swój urlop.


Planujemy urlop: Turcja

Na skraju Europy i Azji leży jedno z najbardziej urokliwych i najczęściej odwiedzanych przez wycieczkowiczów miejsc - Turcja. Jest ona wspaniałym splotem kurortów słynących z boskich piaszczystych, rozległych plaż z bogactwem niezapomnianych pejzaży, frapującej tradycji i zwyczajów.
Najbardziej rozległym miastem w państwie jest Stambuł. Odznacza się on zwłaszcza nietypową lokalizacją. Usytuowany jest on bowiem na dwóch kontynentach, przedzielonych Cieśniną Bosfor. Od dawna zwabia podróżnych nie tylko wyjątkowa atmosfera tej historycznej metropolii, ale także spora liczba zabytków.
Najpopularniejszym miastem wypoczynkowym jest, stanowiąca atrybut Tureckiej Riwiery Alanya. Możemy się tu spodziewać ogromu wakacyjnych atrakcji i niepospolitych wrażeń. Kolejnym, chętnie odwiedzanym przez wczasowiczów miastem wypoczynku i zrelaksowania jest słoneczny kurort wybrzeża tureckiego - Antalya. Znajduje się w ogromnie urokliwej krainie, pełnej atrakcji naturalnych i starożytnych greckich ruin, z tego powodu jest idealną bazą wypadową do dalszych wycieczek.
Jednym z najchętniej odwiedzanych podróżniczych strzałów w dziesiątkę są, usytuowane w zachodniej Anatolii, wapienne cuda natury. Rysują one fascynujący pejzaż, pełen jasnych górotworów i przeróżnych akwenów, wypełnionych ciepłą, błękitną wodą.
Inną, chętnie odwiedzaną przez podróżnych okolicą jest, znajdująca się w środkowo-wschodniej Anatolii, Kapadocja. Niesamowite wytwory natury zlokalizowane są tutaj w bezpośrednim sąsiedztwie z zbudowanymi ludzką ręką kamienistymi miasteczkami i kościołami. Powulkaniczne formacje kamienne tej lokalizacji przybierają różnorakie postacie grzybów, stożków czy ludzi odzianych w kapelusze. Niektóre osoby określają je także „kominami wróżek”.
Miastem o niesamowitej atmosferze, w którym na każdym kroku odczuć możemy klimat zamierzchłych wieków jest Bursa. Słynie ona chociażby z obecności uzdrawiających źródeł, których woda zasila miejskie termy i fontanny. Godne ujrzenia są również 2 wiekowe meczety: Wielki Meczet jak i Zielony Meczet, a pośród urokliwych ulic Starego Miasta znajdują się osmańskie zabytki.
Kolejnym fascynującym miastem w Turcji jest jej miasto stołeczne czyli Ankara. W zestawieniu z innymi regionami, Ankarę odwiedza relatywnie niedużo turystów. Jest ona głównie ważnym punktem gospodarczym i transportowym kraju, a nie perełką podróżniczą.
Walutą obowiązującą na obszarze państwa jest lira turecka, składająca się na 100 kurusy. Językiem urzędowym Republiki Tureckiej jest turecki.
Dominujący obszar państwa leży w Azji. Tylko trzy procent powierzchni obejmuje rejon europejski, nazywany Tracją. Turcję oblewają cztery morza: Czarne od północy, Marmara od północnego zachodu, Egejskie od zachodu oraz Śródziemne od południa. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta, przede wszystkim od zachodu, gdzie zlokalizowane są rozliczne wyspy.
Komunikacja z naszego kraju do Turcji nie należy do najbardziej kłopotliwych. Podróż tę bez większych przeszkód przebyć można autem, autobusem, albo najdogodniejszą, choć również najdroższą z opcji - samolotem.


Imprezę turystyczną organizuje Wezyr

Wezyr Holidays to touroperator, który od wielu lat dysponuje tytułem jednego z najefektywniejszych przedsiębiorstw planujących turnusy first minute do Egiptu i Turcji. Multum spełnionych wczasowiczów oraz długookresowe doświadczenie w tej specjalizacji wywołały, iż ma ono możliwość również pochwalić się osiągnięciem czwartego miejsca, wśród najwyśmienitszych firm prowadzących działalność w sektorze turystyki w naszym państwie.


W broszurach tego przedsiębiorstwa odkryjemy opcje wycieczek first minute właściwie we wszelkie rejony Turcji, ze szczególnym akcentem na mieściny krajoznawcze, takie jak: Kusadasi, Side, Kemer, lub Oludeniz. Tutaj przedsiębiorstwo Wezyr Holidays współdziała z niezliczoną ilością ogromnej kategorii hoteli oraz rodzimych firm proponujących wyjątkowo interesujące eskapady nie zawarte w programie podróży. Absolutnie nie można zanudzić się w tym otoczeniu będąc pod kuratelą rezydentów Wezyr Holidays.


Z uwagi na wprawną obsługę przez pracowników touroperatora Wezyr Holidays na obwodzie Turcji, duża ilość kontrahentów informowała o chęci wyjazdu na wakacje first minute w inne strony kuli ziemskiej. Dlatego też co roku oferta tegoż przedsiębiorstwa była wzbogacana o turnusy do innych krajów. Obecnie touroperator Wezyr Holidays ma przyjemność być naszym przewodnikiem w podróży do Grecji, Tunezji, Bułgarii lub Egiptu. Jednakże obecnie przewidywane jest uzupełnienie propozycji wycieczek również o takie osobliwe zakątki kuli ziemskiej, jak: Meksyk, Tajlandia, Mozambik, Wenezuela lub Kambodża.


Wzbogacenie destynacji wypraw, a w nich obfity wybór rozmaitej jakości hoteli sprawia, iż touroperator Wezyr Holidays może sprostać oczekiwaniom różnego typu wczasowiczów, zarówno tych zwiedzających z dziećmi, jak i seniorów lub młodzieży. Bez wątpienia pracownicy touroperatora Wezyr Holidays w największym stopniu usiłują, aby najprecyzyjniej zharmonizować wybór danej propozycji do potrzeb lub życzeń głoszonych przez kuracjuszy. Bowiem właśnie wysłuchiwanie i reagowanie na zapotrzebowanie osób będących klientami stacjonarnych placówek biura podróży lub przeglądających serwis internetowy tego przedsiębiorstwa jest jego najogromniejszym plusem.


Obfita liczba uzyskanych dotychczas wyróżnień oraz zdobycie godnego podziwu miejsca w rankingu biur parających się turystyką sprawia, iż firma Wezyr Holidays robi wszystko, aby corocznie coraz bardziej zwiększać właściwość oferowanych usług. Przesłanką do tego jest nie wyłącznie zwiększająca się ilość odbiorców ale również świadomość jaką ilość czasu zajęło polskim turystom uzyskanie zaufania do nowego biura podróży. Duże gwarancje ubezpieczeniowe i kilkunastoletnie doświadczenie to wystarczający powód, by wybrać Wezyr Holidays jako partnera naszych wakacji first minute.

Pogoda w regionie Riwiera Turecka

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 15 16 19 22 27 32 35 35 31 27 22 17
Temperatura w nocy 6 6 8 11 16 21 23 24 20 16 11 8
Liczba godzin słonecznych 5 6 7 8 10 12 12 11 10 8 7 5
Miesięczne opady [mm] 216 156 101 46 29 9 3 5 11 73 130 246
Temperatura wody 17 16 17 18 21 24 27 28 27 25 21 19

Kategoria lokalna:

4*

Data otwarcia:

2013 r.

Położenie:

Turkler, 4 km od Konakl?, 5 km od Avsallar, 18 km od Alanyi, 100 km od lotniska. Hotel usytuowany na powierzchni 18000 m2.

Plaża:

400 m od hotelu, prywatna, piaszczysto-żwirowa, 100 m długości. Parasole, leżaki, materace i ręczniki bezpłatne. Przejście do plaży przez ulicę lub tunelem. Do plaży kursuje bezpłatny bus hotelowy.

W hotelu:

restauracja, bar, sala konferencyjna, winda, 2 baseny odkryte (100, 60 m2), aquapark (12 zjeżdżalni).

Pokoje:

w budynku głównym: 200 pokoi standardowych (3 dla niepełnosprawnych), 90 pokoi rodzinnych (2 sypialnie); klimatyzacja indywidualna, wanna i prysznic, suszarka, telefon, TV, sejf (płatny), minibar (bezpłatny - tylko woda), panele, balkon.

Rozrywki i usługi:

Bezpłatne:

internet bezprzewodowy w lobby, siłownia, sauna, łaźnia turecka, kort tenisowy, koszykówka, siatkówka plażowa, rzutki, aerobik, animacje.

Płatne:

kawiarenka internetowa, pralnia, salon piękności, centrum SPA, masaż, oświetlenie kortu, rakiety i piłki do tenisa, bilard.

Dla dzieci:

brodzik, 3 zjeżdżalnie wodne, plac zabaw, miniklub, animacje, posiłki dla dzieci, krzesełka w restauracji, łóżeczka (na życzenie).

Wyżywienie:

All Inclusive (10:00-24:00)

Posiłki:

śniadanie, późne śniadanie, obiad, przekąski, podwieczorek, kolacja.

Napoje zawarte:

lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

System nie zawiera:

napoi importowanych, soków ze świeżych owoców, napoi serwowanych w butelkach, napoi energetycznych.

Tel./faks:

+90 242 / 537 66 11, 537 66 09

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij