Hiszpania i Riwiera Francuska

Hiszpania i Riwiera Francuska,  Wycieczka objazdowa [BCN], Hiszpania Hiszpania i Riwiera Francuska,  Wycieczka objazdowa [BCN], Hiszpania Hiszpania i Riwiera Francuska,  Wycieczka objazdowa [BCN], Hiszpania

Exim Tours

Wycieczka objazdowa

Hiszpania

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (3)
  • Basen kryty
  • Życie nocne
  • Duże miasta

Hiszpania i atrakcje

Miejscem, które tak wiele osób odwiedza w każde lato, jest pełna słońca i gorąca Hiszpania, proponująca turystom ogrom rozrywek, w tym przede wszystkim: budzące szacunek monumentalne góry, turkusowe wody mórz, pełne życia miejscowości oraz wspaniałe zabytki. To największe na Półwyspie Iberyjskim państwo jest niezwykłą skarbnicą pięknych zabytków oraz miejscem bogatym kulturowo. Kraj ten jest odpowiedni zarówno dla fanów spokojnego plażowania, jak również wielbicieli czynnego wypoczywania. Do wyboru mamy wyjątkowo osobliwe i zaskakujące różnorodnością Wyspy Kanaryjskie i Baleary, oraz niemal nieskończoną ilość bardziej rozbudowanych i skromniejszych miejscowości, miasteczek i wiosek.
Zdecydowana większość powierzchni Hiszpanii dostarcza latem słońca i skwaru, tylko północna część wybrzeża charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami i większą ilością opadów. Warto pamiętać, że im dalej od północnego krańca, tym cieplejszy klimat i wyższe temperatury. Tereny Hiszpanii to przede wszystkim góry oraz wyżyny, co w połączeniu z wodami mórz i charakterystyczną dla tego obszaru świata przyrodą daje niezwykłe scenerie oraz szeroki zakres możliwości spędzania urlopu. Warunki klimatyczne oraz tradycja utrzymywana od pokoleń sprawiły, że w Hiszpanii popularna i wymagana jest przerwa od obowiązków zawodowych, czyli sjesta. Dla urlopowiczów może ona być o tyle kłopotliwa, że w godzinach od 12 do 16 wszelkie sklepy, instytucje finansowe i urzędy są nieczynne, osłodą natomiast może być fakt, że po zmroku życie na ulicach miast toczy się długo, a przeważająca większość knajpek, kawiarni i dyskotek działa przez całą noc.

Obowiązujący w niemal całym państwie język urzędowy, znany wszystkim jako hiszpański, to dokładniej mówiąc język kastylijski, miejmy na uwadze jednak, że nawet bardzo dobra znajomość tego języka nie daje nam gwarancji, iż będziemy umieli porozumieć się z tutejszą ludnością, istnieje przecież wiele dialektów i odmian regionalnych.

Z tradycyjną kuchnią hiszpańską na pewno należy łączyć oliwki, owoce morza, mięsiste pomidory i słodką Sangrię serwowaną z owocami i lodem. Pomimo, iż kuchnie regionalne dość znacznie różnią się od siebie, są dania przygotowywane w całej Hiszpanii, na przykład paella z ryżu, albo chłodnik gazpacho. Bardzo popularne są tapas, czyli przekąski spożywane przed daniem głównym.

Turyści mogą w Hiszpanii liczyć na różne promocje oraz korzystne finansowo rozwiązania, dlatego nawet ceny w euro nie powinny nikogo straszyć. Stolica kraju proponuje turystom karty rabatowe, dzięki którym turyści mogą za niższą kwotę korzystać z transportu miejskiego, czy wykonywać tańsze międzynarodowe połączenia telefoniczne.

Pogoda w regionie Wycieczka objazdowa

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 11 13 17 19 23 29 33 33 28 21 15 11
Temperatura w nocy 1 2 4 6 10 15 18 18 14 10 5 2
Liczba godzin słonecznych 4 5 6 7 9 11 11 10 8 6 5 4
Miesięczne opady [mm] 45 44 36 45 42 28 11 12 27 48 55 47
Temperatura wody

Program

Hiszpania i Riwiera Francuska

TRASA [1765 km]
Barcelona – Andora– Carcassonne – Avignon – Nicea – Eze – Monte Carlo – Menton – Cannes – Marsylia – Arles - Barcelona

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ 
(257 Km)
Po śniadaniu przejazd do położonego w Pirenejach Księstwa Andory, niewielkiego państwa na granicy Hiszpanii i Francji ze stolicą w Andorra la Vella. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po mieście. Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej (ok. 38 Eur) do Caldei – największego w Pirenejach parku termalnego, z krytymi basenami, fontannami, łaźniami i saunami. Na terenie miasta  jest strefa bezcłowa, gdzie można zrobić zakupy po okazyjnych cenach. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ ( 426 Km)
Po śniadaniu przejazd do Francji, będziemy kierować się do miejscowości Pas de la Casa. Zrobimy przerwę na przełęczy, na wysokości 2408 m n.p.m, aby zrobić zdjęcia i podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie przejazd w kierunku Carcassonne w południowej Francji, miasta którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Majestatyczna forteca z 53 wieżami, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Czas wolny lub wycieczka fakultatywna z przewodnikiem (ok. 35 Eur) podczas której zwiedzimy górne, warowne miasto miasta Carcassonne, otoczone dwoma pasmami murów z licznymi bramami i barbakanami. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko – gotycki kościół St. Nazaire. Po południu przejazd w kierunku Avignon, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

4 DZIEŃ (254 km)
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Avignon, miasta położonego u podnóża malowniczego wapiennego wzgórza, na lewym brzegu Rodanu. Spacer ulicami starego miasta. Będziemy mieli okazje zobaczyć wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Pałac Papieży. Zwiedzanie zbudowanej z białego kamienia warowni, największej gotyckiej budowli w Europie, pochodzącej z XIV wieku. Następnie zobaczymy 900 metrowy most – Pont St. Benezet, wybudowany w latach 1171 – 1185. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Nicei – znanego kąpieliska i uzdrowiska, charakteryzującego się łagodnym klimatem. Spacer wzdłuż Promenady Anglików oraz Cours Saleya, wspaniałego targu kwiatowo – warzywnego, popularnego miejsca spotkań mieszkańców i turystów. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

5 DZIEŃ ( 50 km )
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejedziemy do miejscowości Eze położonej na wzgórzach, skąd roztacza się piękny widok na Lazurowe Wybrzeże. Będziemy mieli okazję odwiedzić fabrykę perfum Fragonard, gdzie poznamy tajniki produkcji kosmetyków i perfum tej znanej firmy, będzie też czas na zakupy. Przejazd do księstwa Monako, niewielkiego miasta, państwa położonego nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do sławnej dzielnicy Monte Carlo, gdzie podziwiać będziemy ekskluzywny port jachtowy oraz kasyno. Można tu zobaczyć Muzeum Oceanograficzne z bogatymi zbiorami fauny i flory z mórz i oceanów całego świata oraz ogród egzotyczny. Po południu powrót do Nicei. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 DZIEŃ (131 Km)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Menton. Miejscowość znajduje się  na Riwierze Francuskiej i znana jest przede wszystkim wśród wczasowiczów nastawionych na spokojny wypoczynek, gdyż miastu udało się zachować typowy urok południa Francji. Menton znane jest z uprawy cytryn. Co roku w lutym odbywa się Festiwal Cytryn, podczas którego okolica wypełniona jest olbrzymimi cytrynowymi posągami. Wizyta w ogrodzie botanicznym. Po południu czas wolny i przejazd przez Lazurowe Wybrzeże do Cannes, miasta słynącego z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. To właśnie tu przyzwana jest Złota Palma. Oprócz tego w mieście znajduje się wiele ekskluzywnych kasyn, piękna marina oraz kąpieliska. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

7 DZIEŃ (647 Km)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Marsylii, miasta założonego jeszcze przez Greków ok. 600 r p.n.e.  Marsylia, była pierwszym greckim polis w Europie Zachodniej. Za panowania Karola Wielkiego stała się głównym średniowiecznym francuskim portem handlowym. Po zwiedzaniu miasta przejedziemy do Arles, pierwszej kolonii rzymskiej poza Półwyspem Apenińskim, gzie można znaleźć liczne pozostałości z czasów Imperium Rzymskiego. W mieście znajduje się jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów, mogący w latach swojej świetności pomieścić do 20 tys. osób. Dziś służy jako arena walk byków, a także  miejsce koncertów. Wieczorem udamy się w stronę Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Girony lub Costa Bravy, nocleg.

8-14 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Cena

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
- przelot na trasie: Polska-Barcelona -Polska
- zakwaterowanie w hotelach 3* z BB/HB (pokój standardowy)
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- opieka polskojęzycznego pilota
- ubezpieczanie (KL i NNW, BAGAŻU, ubezpieczenie od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Europejskie)
- opłaty lotniskowe


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 55 EUR
- przewodnicy lokalni ok. 55 EUR
- napiwki 30 EUR


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
- zwiedzanie Carcassonne ok. 35 EUR
- wycieczka fakultatywna Caldea ok. 38 EUR
 

UWAGI
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów mogą ulec zmianie.
 

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij