Holiday Park

Holiday Park , Okurcalar, Turcja Holiday Park , Okurcalar, Turcja Holiday Park , Okurcalar, Turcja Holiday Park , Okurcalar, Turcja Holiday Park , Okurcalar, Turcja

Rainbow Tours

Riwiera Turecka

Turcja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (11)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Fitness / siłownia
 • Sport
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne
 • Blisko stoku
 • Narty

Kilka wiadomości o regionie Riwiera Turecka

Jeżeli marzą Ci się wakacje w miejscu doskonałym pod każdym względem, postaw na Riwierę Turecką. Intensywnie niebieska woda morska, porośnięte roślinnością stoki i rozgrzane piaski plaż tworzą razem jedyne w swoim rodzaju pejzaże oraz wspaniałe warunki do letniego relaksu. Obok wylegiwania się na plaży, można tu odnaleźć sporo interesujących możliwości spędzania wakacyjnych dni: w Turcji jest mnóstwo zabytków i jeszcze więcej miejsc, w których można imprezować do bladego świtu.

Żeby zobaczyć wszystko, co warte jest zobaczenia na tureckim wybrzeżu, trzeba by pobyć tu nie kilka dni, czy tygodni, ale lat. Riwiera Turecka to tysiące niespodzianek, nawet dla wyjątkowo kapryśnych wczasowiczów. Czy da się być obojętnym na widok ognistej góry Chimera w miejscowości Kemer, albo nie zauroczyć się magicznie wyglądającym, znajdującym się pod wodą miastem, które podziwiać można z łodzi w czasie wyprawy na wyspę Kekova? Inne interesujące propozycje, z których powinno się skorzystać, to zwiedzanie Phaselis i Olympos - dwóch antycznych miast - czy wycieczka do miejscowości Antalya, gdzie ponad ulicami błyszczy w słońcu sławetny minaret Yivli. Po zmroku na Riwierze Tureckiej panuje bardzo rozrywkowa atmosfera, wczasowicze mogą wybierać wśród setek barów, klubów i restauracji, czynnych do rana.

Riwiera Turecka jest tłumnie nawiedzana przez rzesze urlopowiczów głównie z powodu przepięknych, rozległych, urokliwych plaż. Można wybierać wśród kilkuset km wybrzeża Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Niektóre plaże nie posiadają miękkiego piasku, tylko żwir i skały, ale stworzono na nich drewniane pomosty dochodzące do wody, tak, by turyści mogli bez problemu zażywać kąpieli morskich. Najbardziej urokliwe są niewielkie plażyczki, odseparowane od siebie ostrymi i surowymi głazami. Czego chcieć więcej w czasie wakacji, jeśli nie rozległej plaży, krystalicznej wody i bezchmurnego nieba? Jeżeli źle znosimy upały, powinniśmy przybyć do Turcji albo w maju, albo w drugiej połowie września. Miesiące te są ciepłe, ale nie upalne, temperatura powietrza osiąga wtedy 25 stopni Celsjusza, podczas gdy w lipcu i sierpniu powietrze nagrzewa się do temperatury nawet 40 stopni. Deszcz występuje tu tylko w miesiącach zimowych, a woda w morzu ma przyjemną temperaturę od początku wiosny aż do późnej jesieni. Jeżeli nasza wycieczka na Riwierę Turecką nastawiona jest jedynie na zwiedzanie zabytkowych budowli i miast i na poznawanie tureckiej kultury, możemy tu zawitać nawet w grudniu, kiedy temperatura ok. 17 stopni sprzyja pieszym wędrówkom.
Walutą Turcji są liry tureckie, ale w większości miejscowości można płacić także w euro lub dolarami. Zakupy najciekawiej robi się na bazarach, gdzie można - a nawet: należy - negocjować cenę wybranego artykułu. Spędzając urlop na Riwierze Tureckiej, warto skosztować specjałów regionalnej kuchni, typowo tureckie dania to nie tylko popularny kebab, lecz także pulpety kofte, czy baklawa. Do domu warto przywieźć pamiątki w postaci chałwy, wzorzystych dywaników i ręcznie zdobionej ceramiki.


Turcja na urlop – zbiór informacji

Kraj Turcja jest republiką islamską, umiejscowioną na obszarze Azji i na starym kontynencie. Graniczą z nią takie państwa jak Bułgaria, Grecja, Armenia, Gruzja, Irak i Syria. Turcja posiada dostęp aż do 4 mórz, pośród których są Morze Marmara, Morze Egejskie, Morze Czarne i Morze Śródziemne. Bardzo rozległe nadbrzeże sprawia, że znajduje się tutaj ogrom ośrodków wakacyjnych.


Zdecydowanie Turcja to obszar o nadzwyczaj egzotycznym klimacie, który już od wielu lat ukochali sobie cudzoziemcy z całego świata. Szczególnie charakterystyczne dla tego rejonu są złociste nabrzeża, szafirowe wody morskie i niezliczona ilość zachwycających zabytków. Tutaj w wykwintnych hotelach można spędzić zarówno turnusy latem jak i zimowy relaks.


Administracyjnym językiem w Turcji jest turecki, ale przewaga obywateli zwłaszcza tych zarabiających w branży turystycznej mówi również po angielsku, niemiecku i francusku. W znikomych przypadkach możemy napotkać mieszkańców Turcji umiejących porozumiewać się w języku polskim.


By przekroczyć granice tego kraju obowiązkowo przynależy mieć paszport i wizę turecką. Paszport winien mieć ważność przez 6 kolejnych miesięcy od zakładanej daty powrotu z Turcji. Z kolei wizę turystyczną, wystawianą na okres 30 dni możemy kupić na lotnisku. Jej koszt to blisko 15 EUR lub 20 dolarów amerykańskich.


Generalnie obowiązującą dewizą na obszarze Turcji jest lira - TRY. Aczkolwiek jej najkorzystniejszy kurs możemy uzyskać już na miejscu. Dlatego też warto zabrać ze sobą banknoty w EUR albo USD i wymienić je dopiero w okolicznych punktach wymiany walut albo w bankach. W poniektórych miejscach usługowych przyjmowane są też karty kredytowe.


Upominki z wczasów najlepiej jest kupić w sklepach lub na jarmarkach. Tutaj będziemy mieć najbogatszy wybór, a zapłatę da się częstokroć znacznie wynegocjować z handlującym. Kupczenie jest swego rodzaju obyczajem kulturowym i nie należy od niego odchodzić. Szczególnie, że w ten sposób możemy dużo przyoszczędzić.


W tym państwie warto zwiedzić takie miejscowości wczasowe jak Kemer, Antalya, Alanya, Aspendos, Side i Belek. Miasteczko Alanya położone jest na wschodniej części Riwiery Tureckiej. W starożytnych czasach było osadą rybacką, a jeszcze wcześniej piracką warownią. Aktualnie szczególnie oczarowuje najcudowniejszymi w tym rejonie nabrzeżami i oryginalnymi antykami, które stanowią pozostałość po okupantach różnych nacji. Z kolei Antalya to cudownie umiejscowione pośród terenów górskich, miasteczko w południowej części Turcji. Jest to prawdopodobnie najbardziej oblegany przez obcokrajowców okręg Turcji. Tutaj możemy zwiedzić chociażby minaret Kesik i bramę Hadriana. Natomiast Belek to położone nad samym Morzem Śródziemnym miasteczko mające najwięcej w Turcji ekskluzywnych hoteli, z których przeważająca część zaopatrzona jest w aquaparki i pola do gry w golfa. Spragnionym wrażeń urlopowiczom może ono zaoferować olśniewający wodospad Kursunlu i park krajobrazowy z dużą ilością przeróżnych typów kwiatów. Jeśli jednak te ciekawostki nie zaspokajają naszych potrzeb warto wybrać się również do Aspendos, gdzie mamy okazję zobaczyć wiekowy amfiteatr rzymski, który zachował swój kształt i charakter do teraz.


Turcja jest dużym krajem, w którym miasta są odległe od siebie o tysiące kilometrów. Odwrotnie aniżeli w obszarach wypoczynkowych, gdzie umieszczone niedaleko siebie miasta zintegrowane są ogromną siecią miejskiej komunikacji. W zasięgu rejonów turystycznych podróżować można kilkuosobowymi, skromnymi busami, które przemieszczają się systematycznie i mają przystanki w każdym miejscu na roszczenie podróżnego. Ze względu na znaczne przestrzenie znane są w Turcji również narodowe linie lotnicze. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że loty między tureckimi miastami odbywają się przeważnie we wczesnych godzinach rannych oraz późną nocą.


Turcja co roku gości coraz więcej wczasowiczów, którzy pragną zobaczyć jej nawet znikomą część. Olbrzymia ilość zabytków i urzekające plenery sprawiają, że można tutaj często wracać. Mieszkańcy Turcji są niezmiernie towarzyscy i życzliwie ustosunkowani do kuracjuszy, co sprawia, że możemy czuć się tutaj niemal jak w domu.


Rainbow Tours zapewnia udany wypoczynek

Jeśli nie wiesz, z którym touroperatorem najlepiej zorganizować wczasy, podpowiemy Ci – wybierz Rainbow Tours. Ten touroperator od wielu lat znajduje się w grupie głównych biur podróży w naszym kraju. Spotkasz się tu z fachową pomocą, atrakcyjnymi cenami oraz aktywną postawą ze strony personelu.


Przedsiębiorstwo istnieje na naszym rynku turystycznym od ponad 20 lat, nadal zyskując nowych zwolenników i realizując podróżnicze zachcianki wielu turystów. Obszerna oferta wycieczek gwarantuje wymarzony wypoczynek niemal w każdym miejscu na Ziemi. Starannie zaprojektowane foldery pomagają w wyborze miejsca odpoczynku, a wykwalifikowani pracownicy, posiadający obszerną wiedzę, odpowiedzą na każde pytanie i z ochotą podpowiedzą.


Touroperator jest aktywny nie tylko w zakresie sprzedaży wycieczek. Działalność firmy jest zdecydowanie szersza i obejmuje również kwestie powiązane z nauką, działalnością charytatywną, sferą biznesową. U tego touroperatora można zdobyć albo uzupełnić wykształcenie w zawodach animatora hotelowego, pilota wycieczek oraz rezydenta turystycznego. Przez to, iż Rainbow osobiście podnosi kwalifikacje swych pracowników, stają się oni specjalistami w dziedzinie organizowania wczasów i obsługują klientów w sposób zgodny ze standardami firmy. Rainbow posiada blisko 120 pilotów wycieczek, pasjonujących się podróżami oraz posiadających wykształcenie związane z szeroko pojmowaną działalnością turystyczną. Wszystkie miejscowości oraz miejsca noclegowe są testowane przez pracowników biura podróży, którzy osobiście przyjeżdżają na miejsce dołączane do oferty biura. Dzięki temu możemy być spokojni, iż wybierając się na wypoczynek z biurem Rainbow trafimy w zachwycające miejsce, a pokój będzie zadbany oraz zgodny z opisem przedstawionym w katalogu.


Oferta Rainbow Tours jest skierowana nie tylko do osób prywatnych, ale również do korporacji. Teraz, pragnąc zorganizować wyjazd integracyjny, nie trzeba poszukiwać agencji eventowej. Utworzony Dział Grup Zorganizowanych zaplanuje wyprawę dla pracowników, spotkanie zapoznawcze, a nawet obsługę kongresu na obszarze całego kraju. Usługa realizowana przez organizatora jest usługą całkowitą, obejmującą organizację środka transportu, zakwaterowanie, wykupienie wyżywienia i wszystkie przewidziane atrakcje.

Pogoda w regionie Riwiera Turecka

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 15 16 19 22 27 32 35 35 31 27 22 17
Temperatura w nocy 6 6 8 11 16 21 23 24 20 16 11 8
Liczba godzin słonecznych 5 6 7 8 10 12 12 11 10 8 7 5
Miesięczne opady [mm] 216 156 101 46 29 9 3 5 11 73 130 246
Temperatura wody 17 16 17 18 21 24 27 28 27 25 21 19
Plaża 0 m, Dla aktywnych, Dla rodzin, Animacje, All Inclusive

Położenie:
W niewielkiej miejscowości Okurcalar tuż przy piaszczysto żwirkowej plaży z pomostem (kamieniste i strome wejście do morza, zaleca się zabranie butów kąpielowych). Oddalony jest o 90 km od lotniska w Antalyi, ok 75 km od lotniska w Gazipasa, 15 km od miejscowości Avsallar, 35 km od centrum Alanyi, 30 km od miejscowości Manavgat, 33 km od miejscowości Side. W pobliżu hotelu przystanek lokalnego busa, którym z łatwością można się dostać do centrum Alanyi. Składa się z 5- piętrowego budynku głównego z dwoma skrzydłami bocznymi, położonego w niewielkim ogrodzie.

Pokoje:
212 komfortowo urządzonych pokoi 2 - osobowych z możliwością 1 dostawki dla dziecka, o powierzchni 29 m2. Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę z WC, balkon lub taras, suszarkę do włosów, klimatyzację indywidualnie sterowaną, telefon, TV- SAT, mini bar (w cenie 1 butelka wody, pozostałe napoje płatne), sejf (depozyt + opłata). Na zapytanie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, przestronne lobby hotelowe, przechowalnia bagażu, windy, plaża tuż przy hotelu z bezpłatnymi leżakami i parasolami, basen o nieregularnym kształcie ze słodką wodą, brodzik dla dzieci, Aquapark z trzema zjeżdżalniami (czynne w określonych godzinach w ciągu dnia), leżaki i parasole bezpłatnie przy basenie, przebieralnie przy basenach, ręczniki plażowe (wymagany depozyt), dyskoteka, billard, butik, fryzjer, mini kiosk, fotograf, sklep z biżuterią, sklep z pamiątkami, restauracja główna, snack bar; bary: lobby bar 10.00-24.00, pool bar 10.00-24.00, service bar 12.30-14.00 i 19.00-21.00. Dodatkowo płatne: sejf w pokoju, pralnia, kafejka internetowa (6 EUR/godz.), zabiegi kosmetyczne, sklepiki, parking.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07.00-10.00), późne śniadania (10.00-11.00), lunch (12.30-14.00), kawa, herbata ( 16-17) przekąski w snack barze (12.00-15.00), kolacje (19.00-21.00), nocne przekąski- zupa(23.30-24.00). Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe w ramach all inclusive w godzinach 10.00-24.00 (w disco bar w godzinach 23:30- 02:00), importowane napoje alkoholowe oraz świeże soki wyciskane dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny:
Mini klub dla dzieci (4-12 lat), plac zabaw, opiekunka (płatna dodatkowo), kort tenisowy (oświetlenie płatne dodatkowo), dyskoteka, siłownia, hamman (za opłatą), sauna, sala gier, tenis stołowy, squash, siatkówka plażowa, koszykówka, za opłatą: masaże, zabiegi kosmetyczne, bilard, kafejka internetowa, sporty wodne na plaży (narty wodne, parasailing, banan, jet ski). Hotel prowadzi bogaty program animacji dziennych przy plaży i basenie oraz wieczornych (spektakle, show, wieczorki folklorystyczne)

Kategoria lokalna: *****


Naszym zdaniem: 

Polecamy rodzinom ze starszymi dziećmi oraz parom chcącym aktywnie spędzić urlop. Miła atmosfera i animacje nastawione na aktywne spędzanie czasu.

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij