Hotel Grand Plaza Resort

Hotel Grand Plaza Resort, Sharm El Sheikh, Egipt Hotel Grand Plaza Resort, Sharm El Sheikh, Egipt Hotel Grand Plaza Resort, Sharm El Sheikh, Egipt Hotel Grand Plaza Resort, Sharm El Sheikh, Egipt Hotel Grand Plaza Resort, Sharm El Sheikh, Egipt

Itaka

Sharm el Sheikh

Egipt

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (8)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Sport
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne

Wszystko, co musisz wiedzieć o regionie Sharm el Sheikh

Wśród najchętniej odwiedzanych lokalizacji wakacyjnych od wielu lat prym wiedzie Egipt. Tamtejsze miejscowości turystyczne czarują rozłożystymi, pięknymi plażami, a piramidy w Gizie fascynują gabarytami jak i dogłębnie zachowaną w nich historią. Najbardziej popularną lokalizacją urlopową Egiptu jest Sharm el Sheikh, odwiedzane co sezon licznie przez łaknących cudownej aury i odpoczynku podróżników. Miejscowość ta znajduje się na południu Półwyspu Synaj na wybrzeżu Morza Czerwonego. Oferuje nam nie tylko cudowny morski pejzaż, ale również panoramę na niezwykłą, majestatyczną górę Synaj.
Nie licząc fascynującego sąsiedztwa, Sharm el Sheikh to kurort gwarantujący swym urlopowiczom tak dużo urozmaiceń, że nie sposób się tu nudzić. Jest to perfekcyjne miejsce nie tylko dla podróżnych kochających zanurzanie się w morskiej pianie i obserwowanie wspaniałych podmorskich obszarów pełnych niezwykłej fauny i flory. Czas wolny urozmaicają również pozostałe sporty wodne, m.in. windsurfing, snorkeling, kitesurfing, skutery wodne czy katamarany. Ponadto w Sharm el Sheikh jest również: kino, jaskinie hazardu, imprezy taneczne, pola golfowe, tory gokartowe, korty do tenisa i squasha, kluby do gry w kręgle, parki wodne, lunaparki a także ośrodki oferujące zabiegi z zakresu SPA i Welness. Każdy przyjezdny wyszuka tutaj coś, co uatrakcyjni mu wolne chwile i przyczyni się do niezwykle słonecznych wspomnień dotyczących pobytu w tym kraju.
Miasto to podzielone jest na trzy najważniejsze dzielnice. Wśród nich wyróżnić można Stary Rynek, stworzony w stylistyce egipskiej, gwarantujący podróżnikom orientalny charakter tutejszych bazarów i architektury. Kolejna z nich, Naama Bay, to najpopularniejsza część Sharm el Sheikh, mogąca pochwalić się wielką ilością restauracyjek, klubów, bazarów, sklepików i pozostałych przydatnych turystom lokalizacji, takich jak bank, kantor i agencje turystyczne. Kolejną częścią miasta jest najnowsza, stworzona niedawno Nabq, w której tworzone są nowoczesne luksusowe hotele i lokalizacje gromadzące pasjonujące punkty turystyczne.
Ten niezwykły egipski kurort pęka w szwach niemal przez cały rok. Wycieczkowicze ogromnie chętnie przybywają tutaj tak w okresie największych upałów, tzn. w lipcu i sierpniu, jak i po szczycie sezonu. W dalszym ciągu jest tam wtedy przyjemnie i bezchmurnie, nie ma już jednak mnóstwa obcokrajowców, a temperatura nie jest już tak uciążliwa.
Miasto to jest również wyśmienitą bazą wycieczkową do kolejnych atrakcji Egiptu. Bezproblemowo dojedziemy stąd do miasta stołecznego, Gizy, Luksoru, czy na ościenne wyspy. Nie na darmo jest to najczęściej wybierany kurort wśród turystów z przeróżnych części świata, w tym dosyć często przez Polaków, którzy wielbią piękność tamtejszych plaży, a także zabawowy charakter miasteczka.
Po mieście przemieszczać można się samodzielnie transportem publicznym, między innymi autokarami, poruszającymi się wzdłuż nadbrzeża. Ponadto podróżnicy używać mogą taryf, które kosztują w Egipcie mniej aniżeli w Polsce. Dobrze mimo wszystko określić koszt nim kierowca włączy się do ruchu drogowego. Można również wypożyczyć auto i cieszyć się pełną swobodą, jeżeli chodzi o czas jak również miejsce wypadu.
Jeśli zatem planujemy spokojne wczasy, będące mieszaniną odpoczynku na piaszczystych plażach z opcją odwiedzenia tamtejszych cudów architektury i natury, Sharm el Sheikh to idealny do tego obszar. Odpoczniemy tu przy akompaniamencie morza, a w przypadku pragnienia zapoznania się z największymi najcudniejszymi atrakcjami kraju, wybrać możemy się na Saharę albo gdzie tylko zechcemy.


Państwo Egipt – kraj z mnóstwem atrakcji

Egipt jest jednym spośród najchętniej preferowanych kierunków na wakacyjny relaks. Jest to wspaniałe miejsce na wycieczkę zarówno dla tych, którzy decydują się, aby spędzać wczasy aktywnie, odwiedzając zabytki oraz parając się sportem, jak również dla sympatyków opalania się na plaży. Zwiedzający Egipt przywożą stamtąd dużą ilość godnych uwagi wspomnień, które sprawiają, że chce się tam ponownie powrócić.
Porady dla wyjeżdżających

Egipt znajduje się na dwóch kontynentach świata Afryce oraz Azji. Mieści się on na przestrzeni powyżej jednego miliona km kwadratowych z czego 95% to pustynia Sahara. Przez ten kraj przebiega najbardziej znana rzeka całego świata - Nil.
Szykując się na wypoczynek do Egiptu powinno się nie zapomnieć, że trzeba spakować właściwe stroje na okoliczność poznawania tamtejszych miejscowości lub stołowania się w restauracjach hotelu. W ramach wyrazu poważania dla panujących w tym kraju zasad powinniśmy zaopatrzyć się w koszule oraz bluzki zakrywające ramiona oraz spodnie lub spódnice przykrywające kolana. Takie zasady obejmują dzieci, kobiety i mężczyzn. Chociaż Egipt jest miejscem egzotycznym to nie wymaga się od przyjeżdżających jakichkolwiek szczepionek. Należy mimo wszystko pamiętać, aby przygotować własny przewód pokarmowy na odmianę flory bakteryjnej stosując na 10 dni przed wakacjami probiotyki. Egipt na swoim terytorium ma kilka międzynarodowych lotnisk z czego to najbardziej znaczące mieści się w Kairze. Osoby, które wykupiły wczasy do danego hotelu zwykle jednak od razu lecą na lotnisko w pobliżu docelowego rejonu, a następnie są dowożeni busami.
Jeszcze na etapie szykowania się na wycieczkę do Egiptu musimy uwzględnić konieczność opłacenia ubezpieczenia dla podróżnych, uwzględniającego głównie ubezpieczenie medyczne. Polisa ta powinna uwzględniać przypuszczalny transport chorego do kraju w sytuacji wypadku.
Egipt jest znakomitym miejscem dla amatorów nurkowania, z uwagi na fascynujące i urozmaicone rafy koralowe. Praktycznie jakikolwiek cztero i pięciogwiazdkowy hotel ma miejsce wyznaczone do nauczania wypraw podwodnych.
W Egipcie z reguły każdy hotel udostępnia bezpośrednią plażę. Korzystając z ich usług posiadamy także przywilej wykorzystania leżaków i parasoli przeciwsłonecznych, a także ręczników kąpielowych. Powyższe elementy wyposażenia udostępniane są bezpłatnie. Z powodu bardzo wysokich temperatur zamierzając iść na plażę trzeba wyposażyć się w kosmetyk z wysokim filtrem, czapkę lub kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne. Ogół tych akcesoriów będzie w stanie uchronić nas przez poparzeniami słonecznymi. Ażeby w ogóle mieć możliwość wyruszyć do tego miejsca trzeba być w posiadaniu paszportu ważnego minimum sześć miesięcy dłużej niż deklarowana data wyjazdu z Egiptu. Ponadto każdy urlopowicz jest zmuszony do pozyskania wizy egipskiej, za która odpłatność wynosi 15 USD. Należy zapowiedzieć, że Egipt znajduje się w odmiennej strefie czasu aniżeli państwa z rejonu środkowoeuropejskiego tym samym różnica pomiędzy nimi stanowi 1 godzinę.
Ważna dla podróżujących jest także wieść, że hotele w Egipcie mają podobne gniazdka elektryczne jakie można spotkać w naszym kraju o napięciu 220 V. Wskazane jest stosowanie płaskich wtyczek.
Środkiem płatniczym obowiązującym w tym kraju jest funt egipski (LE) aczkolwiek w ośrodkach wypoczynkowych, na targach w sklepikach z drobiazgami honorowane są także dolary amerykańskie (USD). Hotele przyjmują płatność za produkty i usługi kartami kredytowymi i płatniczymi typu MasterCard, Diner’s Club, American Express oraz Visa.
Nadzwyczaj popularnym zachowaniem bliskowschodnim, głównie występującym w turystyce jest dawanie skromnych sum za wszelkiego rodzaju działania takie jak sprzątanie, kelnerowanie lub serwowanie drinków. Zaleca się mieć przygotowane monety jednodolarowe ewentualnie dwudolarowe na tę okoliczność.
Najpopularniejsze egipskie miejscowości
W Egipcie Sharm el-Sheikh oraz Hurgada są jednymi z miejsc, które przyciągają co roku dużą liczbę podróżujących. Od jakiegoś okresu stosunkowo znane są również takie miasta jak Taba oraz Marsa Alam. Wydają się być one interesującą alternatywą dla tych wczasowiczów, którzy chcą wystrzec się masy ludzi oraz mieć trochę spokoju w trakcie wakacji.
W bliskiej odległości od powyższych regionów jest masa interesujących zabytków, które dobrze jest odwiedzić tego typu jak świątynie oraz piramidy. Dodatkowo w tym rejonie istnieją możliwości do uprawiania wszelkich sportów i animacji umilających nam pobyt w Egipcie.
Podsumowując warto nadmienić, że ta część Afryki jest bardzo wyróżniającą się spośród innych na tym terenie. Turystów zdumiewają nie jedynie cudowne zabytki, ale także fantastyczne pustynne przestrzenie. Z racji, że na tę chwilę koszty wczasów do Egiptu staniały praktycznie każdy ma możliwość osobiście uświadomić sobie w czym tkwi jego fenomen.


Touroperator dla tej wycieczki: Itaka

Itaka to główny w Polsce touroperator. Ten zdecydowany przodownik w polskim przemyśle turystycznym rozpoczął swoją działalność pod koniec lat 80 XX wieku. Touroperator z trudem osiągał pierwsze miejsce wśród rodzimych biur podróży, ale gdy wreszcie w 2009 r. podbił szczyty obiektywnych rankingów, został na nich na wiele lat. Dzisiaj Itaka sprzedaje swoje usługi setkom tysięcy turystów w ciągu roku, co daje rekordowy wynik w naszym kraju. Oferta biura jest wyjątkowo różnorodna i powoduje, że zarówno w szczycie sezonu letniego, jak również poza nim każdy odnajdzie w niej coś odpowiadającego jego marzeniom i możliwościom finansowym.


Itaka umożliwia nam wczasy w przeróżnych obszarach na całym świecie. Doskonale przygotowane foldery na okres letni i zimowy pozwalają wybrania czasów, które w 100% nas usatysfakcjonują. Touroperator dobiera oferowane wyjazdy wypoczynkowe tak, żeby coś dla siebie znalazł zarówno turysta ekonomicznie podchodzący do kwestii wakacji, jak również taki, który pragnie pojechać na wyjątkowo ekskluzywne wakacje. Itace możemy zlecić zarówno zorganizowanie leniwego odpoczynku na plaży, jak również aktywnej wyprawy, która sprawi, że odwiedzimy najpiękniejsze miasta wybranego kraju. W ofercie znajduje się również wypoczynek połączony z wycieczkami, zatem każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednią formę wypoczynku.


Touroperator ma aż setkę oddziałów w różnych miastach Polski. Poza tym spółka zaczęła działać poza granicami kraju, tworząc biura na terenie Rosji, Białorusi, Ukrainy i Litwy. W sytuacji, gdy nie możemy osobiście przyjść do jednego z biur touroperatora, transakcję można zrealizować za pośrednictwem strony internetowej, a także telefonicznie.


Firma Itaka dba nie tylko o jakość oferowanych usług i bezpieczeństwo turystów, ale także o to, żeby zapewnić podróżującym odpowiednią opiekę. W miejscu w którym się zatrzymamy zawsze można spotkać się z rezydentem, który chętnie nam pomoże, a specjalna aplikacja na urządzenia mobilne utworzona przez Itakę powoduje, że przebywając w wybranym miejscu na świecie, mamy możliwość sprawdzić prognozę pogody, zdobyć informację na temat zabytków, czy sprawdzić jak pisze się podstawowe zwroty w danym języku.


Biuro podróży zajmuje się nie tylko organizowaniem wczasów i wycieczek objazdowych dla pojedynczych klientów, Itaka długo już z powodzeniem współpracuje z wieloma dużymi i małymi przedsiębiorstwami, planując oryginalne imprezy integracyjne i konferencje na najwyższym poziomie. Wyspecjalizowany Dział Grup, Konferencji i Incentive oferuje kompleksową obsługę mniejszych i dużych przedsiębiorstw, od zakładów kilkuosobowych po koncerny mające setki pracowników. Dla każdej firmy program wycieczki wymyślany jest odrębnie, począwszy od wyboru regionu, na zapewnieniu konkretnych atrakcji skończywszy.

Pogoda w regionie Sharm el Sheikh

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 21 23 26 30 34 37 38 38 35 31 27 23
Temperatura w nocy 14 15 17 21 24 27 28 29 27 24 20 16
Liczba godzin słonecznych 9 9 10 10 11 13 13 12 11 10 9 8
Miesięczne opady [mm] 2 2 2 2 2 0 0 0 0 2 2 4
Temperatura wody 23 22 23 23 25 27 28 29 28 28 26 24

Kategoria

*****

Region

Egipt / Sharm El Sheikh

Opis oferty

 

POłOżENIE:

w północno-wschodniej dzielnicy SHARM EL SHEIKH, nad zatoką Nabq, ok. 21 km od centrum rozrywek w Naama Bay; ok. 500 m od pasażu handlowego; ok. 3 km do centrum rozrywki La Strada z restauracjami, barami i sklepikami; ok. 8 km od portu lotniczego w Sharm El Sheikh; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu; bus hotelowy do Naama Bay (ok. 5 USD/2 strony); zajmuje rozległy teren - ok. 120.000 m², w pobliżu hotelu korytarz powietrzny - przelatujące samoloty są słyszalne, ale nie są uciążliwe.

PLAżA:

hotelowa, piaszczysta, kamieniste zejście do morza, zalecane obuwie ochronne, wydzielony odcinek z łagodnym zejściem dla dzieci, tzw. Relaxing Area, rafa koralowa, pomost o długości 120 m, bezpośrednio przy hotelu (odległość zależy od lokalizacji pokoju), bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki plażowe.

HOTEL:

pięciogwiazdkowy, elegancki i zadbany, otwarty w 2006 r., 547 pokoi, 6 budynków, 3 piętra; zajmuje rozległy teren; składa się z części położonej przy plaży z pokojami z widokiem na morze i superior oraz z części z pokojami standardowymi i rodzinnymi oddalonej o kilkaset metrów od plaży; przestronny i elegancki hol, całodobowa recepcja, 2 restauracje główne Riviera i Palmera - dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, 3 restauracje à la carte: Portofino - kuchnia włoska, Star Fish - owoce morza, Falafel - kuchnia orientalna, restauracja Grill House - dania z grilla w porze obiadu, bar w lobby (nieobjęty all inclusive), pub-bar na tarasie, 2 bary przy basenie Luna i Nino, bar na plaży, Candy Corner przy plaży - świeżo wyciskane soki, lody (nieobjęty all inclusive), bankomat, mały pasaż handlowy: pamiątki, przyprawy, jubiler, butik; centrum konferencyjne Aida dla 500 osób, taras z widokiem na ogród i basen, duży, zadbany ogród; za opłatą: kawiarenka internetowa, internet bezprzewodowy w lobby (ok. 8 USD/30 min; ok. 12 USD/godz.), całodobowy room-service, fryzjer, apteka, lekarz na wezwanie; występują różnice poziomów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ:

standardowy: 2-os. (dla maks. 3 osób: 2 os. dorosłe plus dziecko - śpi w łóżku z rodzicami, 2 duże łóżka, nie ma typowych dostawek), ok. 37 m², przytulny i wygodnie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, polski kanał, telefon, lodówka, sejf, mini-bar (płatny, uzupełniany na życzenie); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); rodzinny: 2-os. (dla maks. 4 osób), ok. 55 m², 1 duże pomieszczenie, wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo rozkładana 2-os. sofa; pokój rodzinny i widok na morze na zamówienie, za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA:

:4 baseny, słodka woda: lazy river, ok. 864 m², gł. do 0,9 m, basen, ok. 855 m², gł. 0,9-1,8 m, free style 1, ok. 684 m², gł. 0,4-1 m, free style 2, ok. 233 m², gł. ok. 2 m, 1 z basenów sezonowo podgrzewany, basen - brodzik dla dzieci Mickey Mouse, gł. 0,4 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki kąpielowe; boisko do piłki nożnej, siatkówka, siłownia, tenis stołowy, rzutki, łucznictwo, gimnastyka w wodzie, piłka wodna, amfiteatr, dyskoteka, dodatkowo raz w tygodniu dyskoteka na wolnym powietrzu, w dzień zajęcia sportowe oraz animacje dla dzieci i dorosłych, wieczorami muzyka na żywo, występy folklorystyczne, pokój i plac zabaw dla dzieci, klub dla dzieci (4-12 lat), przedstawienia i dyskoteki dla dzieci; za opłatą: kort tenisowy (ok. 6 USD/godz.; sprzęt gratis), bilard, jacuzzi przy plaży na wolnym powietrzu (ok. 5 EUR/godz.); centrum spa, sauna, łaÂźnia parowa, masaż; centrum nurkowe.

ALL INCLUSIVE:

śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-15.00), kolacja (18.30-22.00) w formie bufetu w restauracjach głównych, zamiennie obiad w Grill House; przekąski w wyznaczonych barach (11.00-12.00; 16.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe do posiłków i we wszystkich barach (10.00-23.00); dla dzieci: obiad, kolacja i lody w klubie dla dzieci; w pakiecie bezpłatne wejście na dyskotekę.

KONTAKT:

0020/693710640; www.sharmgrandplaza.com

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij