Hotel Isis

Hotel Isis, Bodrum, Turcja Hotel Isis, Bodrum, Turcja Hotel Isis, Bodrum, Turcja Hotel Isis, Bodrum, Turcja Hotel Isis, Bodrum, Turcja

Itaka

Riwiera Egejska

Turcja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (7)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Fitness / siłownia
 • Sport
 • Basen kryty
 • Blisko centrum
 • Życie nocne

Riwiera Egejska: atrakcje, pogoda, niespodzianki

Riwiera Egejska jest jeszcze rzadko wybieranym przez Polaków obszarem wypoczynkowym Turcji, ale z każdym kolejnym sezonem coraz łaskawszym okiem zerkamy na to wspaniałe miejsce. Choć na renomę hoteli i barów miejsce to ponosi klęskę na rzecz Riwiery Tureckiej, to jednak zawiera w sobie niemało cudownych, wartych zwiedzenia miejsc. Na Riwierze Egejskiej możemy odkryć mieszanie się obyczajowości tureckiej i greckiej, a czyste plaże i wyjątkowe okoliczności przyrody sprzyjają odpoczynkowi.


Riwiera Egejska rozciąga się na południowo-zachodnie ziemie Turcji, sąsiadując z Grecją, co nie pozostaje bez znaczenia dla klimatu tego miejsca. Zwiedzając miasta Riwiery zobaczymy, że nowoczesność i starożytność uzupełniają się co chwilę, a turecka tradycja współistnieje z wpływami obyczajowości greckiej. Niezbędne punkty do zwiedzania to rzecz jasna sławetne miasto antycznych filozofów – Milet, albo znana każdemu Troja. Pamiętajmy jednak, że Riwiera Egejska to zdecydowanie więcej niż tylko dziedziczka antycznej Grecji.


Choć powszechne jest przeświadczenie, że w innych regionach Turcji plaże są ładniejsze, Riwiera Egejska posiada prawdziwą perełkę wśród miejsc na wybrzeżu. Turecka Niebieska Laguna zlokalizowana jest na skraju miasteczka Oludeniz i zachwyca swym wybitnym pięknem. Woda migocząca wieloma tonami błękitu i czysta, zalana słonecznym blaskiem plaża zapewniają niezapominane wrażenie wizualne. Charakterystyczny kształt plaży oraz jej wyjątkowy urok najlepiej chłonąć ze znacznego dystansu, co umożliwia znajdująca się nieopodal góra Babadag o wysokości prawie 2000 metrów. Niestety, w pełni okresu letniego niełatwo podziwiać urok laguny, ponieważ jest ona pełna przyjezdnych. Opłaca się zatem zarezerwować podróż last minute i tak zyskać możliwość podziwiania cudów przyrody w spokoju. Kiedy już będziemy w Oludeniz, warto posiadać informację, że w pobliżu są kolejne miejsca godne zobaczenia, w tym popularna Dolina Motyli, lub wapienne tarasy Pamukkale.


Pasjonaci obcowania z przyrodą nie będą odosobnionymi fanami tego regionu Turcji. Riwiera Egejska oczaruje też wielbicieli przeszłości. Mnóstwo tu wielowiekowych budowli, m.in. aż dwa z cudów świata: Mauzoleum i Świątynia Artemidy. Efez uznaje się za najlepiej zachowane antyczne miasteczko na obszarze Europy, zatem koniecznie należy tu przybyć i zwiedzić najwspanialsze ślady dawnych lat. Warto też uczestniczyć w wycieczce po rzece, która umożliwia zobaczenie wykonanych w kamieniu świątyń, do których nie da się dotrzeć od strony lądu.


Chociaż Riwiera Egejska jest względnie cichym obszarem wypoczynkowym Turcji, także i tu napotkamy miasta, w których tętni nocne życie, pełne radosnej atmosfery i głośnych klubów. Najpopularniejszym miastem imprezowym tego obszaru państwa jest Bodrum, będące jednocześnie największym miastem Riwiery i charakteryzujące się nastrojowością znacznie zbliżoną do greckich kurortów. Również Marmaris godne jest tytułu imprezowej miejscowości, funkcjonuje tu nawet promenada, która w całości zastawiona jest pubami.


Wczasy na Riwierze Egejskiej to dobry pomysł na wakacyjny wypoczynek dla ludzi z każdej grupy wiekowej. Tu nikt nie znajdzie czasu na nudę, można tu zarówno cieszyć się klimatem miast turystycznych, jak i odpocząć wewnątrz zachwycających widoków. Wymarzona aura, zróżnicowana forma powierzchni i mnogość cudownych miejsc to zalety Riwiery Egejskiej przyczyniające się do tego, iż jest ona szczególnie kuszącym regionem wypoczynkowym.


Co trzeba wiedzieć o państwie Turcja

Turcja to niesamowite państwo często oceniane jako kraina przepięknych, piaszczystych plaż. Opisywane malownicze miejsce osłonięte jest ze wszystkich części świata wodą w formie Morza Czarnego, Śródziemnego, Marmara i Egejskiego. Znajduje się tu mnóstwo atrakcyjnych monumentów także niezwykłe egzemplarze roślin i zwierząt. Wszystko to powoduje, że Turcja jest doskonałym państwem na spędzenie o każdej porze roku urlopu.


W okresie letnim na obszarze Turcji mamy sposobność zarówno czerpać z dobrodziejstw nabrzeża, jak również wspaniałych metropolii takich jak Istambuł. To w tym miejscu znacznie posiadamy warunki, aby poznać kulturę tego kraju i zobaczyć wielowiekowe budowle. Tu też niezwykle odczuwalna jest aura Orientu, wywołana przez multum odcieni na jarmarkach i aromaty przypraw lub kawy.


Miłośników prastarych posągów niesłychanie zaabsorbują w tym kraju takie mieściny jak: Milet, Didyma, Troja, Efez i Pergamon. Tam mieszczą się gruzy antycznych dworów Persów i Hetytów. Równie fascynujące dla wczasowiczów będą także takie miejsca jak Kapadocja lub Dolina Motyli.


Zwiedzający mający udać się w rejon tego państwa powinni mieć ważny, przez ponad około 180 dni paszport i aktualną wizę. Jej cena to około piętnaście Euro lub 20 $. Teraz walutą Turcji jest lira turecka, którą jest możliwość nabyć na miejscu wymieniając w bankach $ lub Euro.


Państwo Turcja ma dużo wspaniałych nadmorskich rejonów świetnie przygotowanych na przyjęcie ludzi na wakacje. Do niesłychanie modnych możemy zakwalifikować Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką i Wybrzeże Likijskie. To akurat w tych miejscach znajdują się niezwykle znane przez obcokrajowców pensjonaty.


Riwiera Turecka jest edenem dla zwolenników sportów wodnych i pasjonatów przeszłości. W tym rejonie Turcji mamy możliwość liczyć na wspaniałą pogodę w miesiącach kwiecień-listopad. Przeważnie preferowane terytoria odpoczynku w tej części Turcji to Antalya, Finke, Kemer, Alanya i Belem.


Tu postawione zostały najdoskonalszej renomy hotele z basenami i dyskotekami, gdzie można skosztować lokalnych specjałów. W okolicy bardzo prosto jest natrafić na wiele nietypowych monumentów i ciekawostek turystycznych, takich jak plaża Kleopatra, wodospady Manavgat, Aspendos i Perge.


Wybrzeże Egejskie to niemniej legendarny wśród cudzoziemców obszar rekreacyjny. Zwłaszcza doceniane przez tych obcokrajowców, którzy uwielbiają plażować i trenować sporty w wodzie tego typu jak żeglarstwo, nurkowanie, paralotniarstwo i windsurfing. Tu też bardzo dobrze jest rozwinięta sieć miejsc wypożyczenia ekwipunku sportowego i rzeczy niezbędnych na plaży. Jest to wymarzone miejsce na wakacje dla młodych podróżników, szukających atrakcji w dyskotekach i barach.


Do tego państwa dotrzemy drogą lotniczą w trakcie blisko trzech godzin. Dla wyjeżdżających do Turcji najistotniejszą informacją może być potrzeba przesunięcia zegarka o jedną godzinę wprzód w odniesieniu do czasu polskiego.


Podobnie jak w innych państwach wschodnich w Turcji bardzo rozpowszechnione jest przekazywanie napiwków za wszelkiego typu usługi. Jest to zwłaszcza praktykowane w pensjonatach. Nie ma nałożonej z góry stawki napiwku, więc wszyscy podróżujący mogą ofiarować którąkolwiek kwotę, wedle indywidualnego przekonania.


Wszechstronne tereny Turcji pozwalają na zaspokojenie różnego gatunku potrzeb odpoczynku. Jest to idealnie miejsce na urlop dla osób lubiących czynnie spędzać chwile albo w leniwy sposób odseparować się od codzienności. Turcja zyskuje coraz więcej wielbicieli, bowiem może zaproponować rozliczne atrakcje i górzyste lub morskie otoczenie. Z tego właśnie powodu rokrocznie powracają tutaj wędrowcy z całego świata.


Wycieczkę realizuje Itaka

Itaka jest jednym z najbardziej znanych polskich biur podróży. Spółka jest niezaprzeczalnym przodownikiem w sektorze turystyki, który swą rangę buduje od końca lat 80 XX wieku. Organizator mozolnie osiągał pierwsze miejsce wśród rodzimych biur podróży, lecz gdy wreszcie w 2009 r. zdobył szczyty niezależnych rankingów, został na nich na wiele lat. W chwili obecnej Itaka nadal jest najbardziej docenianym biurem podróży w naszym kraju, obsługującym corocznie ok. pół miliona klientów. Oferta jest sukcesywnie rozbudowywana o nowe tereny, tak, aby każdy podróżujący, czy to w środku lata, czy w okresie zimowym, miał możliwość znaleźć w niej najlepsze miejsce na wczasy.


Decydując się na podróżowanie z Itaką, mamy do wyboru niemal stu atrakcyjnych terenów ze wszystkich części globu. Przystępne, odpowiednio zrealizowane katalogi na lato i na zimę ułatwiają wybór najlepszego miejsca na wycieczkę. Itaka stara się dobierać wchodzące w skład oferty wycieczki tak, aby mógł z nich skorzystać zarówno turysta ekonomicznie podchodzący do kwestii podróżowania, jak i taki, który pragnie spędzić wyjątkowo luksusowe wakacje. W ofercie Itaki znajdują się zarówno oferty odpoczynku, spędzanego według własnych potrzeb, jak i aktywne wycieczki polegające na odwiedzaniu ciekawych zabytków.


Ten organizator imprez turystycznych ma aż setkę oddziałów na terenie Polski. Oprócz tego Itaka zaczęła działać na rynku zagranicznym, otwierając biura na terenie innych państw europejskich. Oprócz tradycyjnego sposobu rezerwacji imprez turystycznych w biurach Itaki, można wykupić wycieczkę bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem portalu www, czy telefonicznie. Wszystkie zakup przebiega szybko, sprawnie i bezpiecznie.


Firma Itaka dba nie tylko o wysoką jakość proponowanych usług i bezpieczeństwo wczasowiczów, ale także o to, aby zagwarantować podróżującym profesjonalną opiekę. W kompleksach hotelowych na nasze pytania czekają posiadający wieloletnie doświadczenie polskojęzyczni rezydenci, a jeśli chcemy mieć szybki dostęp do głównych danych o regionie, w którym wypoczywamy, obowiązujących w nim obyczajach, prognozie pogody i kursach walut, mamy możliwość kupić na telefon komórkowy lub inne urządzenie mobilne specjalnie utworzoną aplikację z przewodnikami Itaki.


Touroperator zajmuje się nie tylko przygotowywaniem wczasów i wycieczek dla pojedynczych klientów, Itaka długo już z powodzeniem współpracuje z wieloma dużymi i małymi przedsiębiorstwami, stwarzając niezapomniane wyjazdy integracyjne i kongresy dopracowane w najdrobniejszych detalach. Specjalny Dział Grup, Konferencji i Incentive przeprowadza kompleksową obsługę małych i większych przedsiębiorstw, od zakładów kilkuosobowych po koncerny posiadające kilkuset pracowników. Dla każdej grupy program integracji projektowany jest odrębnie, zaczynając od doboru kraju, na zapewnieniu konkretnych rozrywek skończywszy.

Pogoda w regionie Riwiera Egejska

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 15 15 18 21 26 31 33 33 30 25 21 16
Temperatura w nocy 8 8 10 13 17 21 24 24 21 17 13 10
Liczba godzin słonecznych 5 6 7 8 10 12 12 11 9 7 6 5
Miesięczne opady [mm] 168 117 79 38 23 11 3 7 18 53 94 165
Temperatura wody 16 16 16 17 21 23 25 26 26 22 20 17

Kategoria

*****

Region

Turcja / Bodrum

Opis oferty

 

POłOżENIE:

ok. 4 km od centrum BODRUM, ok. 2 km od rozrywkowego centrum miejscowości Gumbet, ok. 40 km od portu lotniczego Bodrum-Milas; ok. 100 m od przystanku lokalnych mini-busów, co 15 min kurs do centrum Bodrum.

PLAżA:

bezpośrednio przy hotelu, piaszczysto-żwirkowa, pomosty do opalania, bar hotelowy objęty all inclusive - napoje, przekąski w ciągu dnia; bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki.

HOTEL:

pięciogwiazdkowy, elegancki, położony na obszarze 30.000 m², zbudowany w 1994 r., odnowiony w 2008/2009 r.; 374 pokoje, budynek główny (4 piętra, 2 windy), 21 bungalowów, całodobowa recepcja, restauracja - dania w formie bufetu, bufet i krzesełka dla dzieci; restauracje à la carte, dania kuchni tureckiej, włoskiej, dalekowschodniej, owoce morza, dostępne w all inclusive raz na pobyt, napoje płatne, wymagana rezerwacja; lobby-bar, snack-bar, snack-bar przy basenie, cukiernia, kawiarnia "Le Boulevard", "Selente" american-bar (płatny), vitamin-bar, "Bluw White Bar" (płatny); 8 sal konferencyjnych (od 40 do 1750 osób); za opłatą: bezprzewodowy Internet w lobby, kawiarenka Internetowa, room-service, opiekunka do dziecka, pralnia, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa i Mastercard.

POKÓJ:

w części hotelowej: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), obszerny i elegancko urządzony, ok. 30 m², klimatyzowany, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, mini-bar (bezpłatny), telefon, zestaw do kawy i herbaty, sejf (płatny); łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis; balkon (stolik, krzesełka); w części klubowej: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ładnie i nowocześnie urządzony, ok. 22 m², klimatyzowany, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, mini-bar (bezpłatny), telefon, zestaw do kawy i herbaty, sejf (płatny); łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis; balkon;

SPORT I ROZRYWKA:

basen, powierzchnia ok. 400 m², słodka woda, głębokość 1,40 m; kryty basen, powierzchnia ok. 100 m², słodka woda, głębokość 1,40 m; brodzik, słodka woda, głębokość 0,40 m; przy basenie bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki; kort do tenisa ziemnego (oświetlenie i wypożyczenie sprzętu płatne), tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, gimnastyka w wodzie, aerobic, step, stretching, bilard, kursy gotowania, fitness, sauna, łaÂźnia turecka, mini-klub dla dzieci; za opłatą: zabiegi w Spa (m.in.: masaże: tajski, całego ciała, stóp, antycellulitowy, relaksacyjny; aromaterapia, terapia miodem, kosmetyka skóry, jacuzzi), salon piękności, lekcje nauki gry w tenisa, gry komputerowe, szkółka nurkowania, sporty wodne na plaży.

ALL INCLUSIVE ULTRA:

śniadanie (7.00-10.00) - podczas śniadania sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy; obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-21.30), przekąski (12.30-17.00), kawa, herbata i ciastko (10.00-18.00), lody (17.00-18.00), przekąski nocne (23.00-24.00), nielimitowana ilość napojów bezalkoholowych, lokalnych alkoholi, oraz wybranych importowanych alkoholi 24 godziny na dobę! Wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT:

0090/2523196666; www.isis.com.tr

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij