Hotel Stella Palace

Hotel Stella Palace, Kreta, Grecja Hotel Stella Palace, Kreta, Grecja Hotel Stella Palace, Kreta, Grecja Hotel Stella Palace, Kreta, Grecja Hotel Stella Palace, Kreta, Grecja

Neckermann

Kreta

Grecja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (9)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Fitness / siłownia
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne
 • Duże miasta

Wszystko, co dobrze jest wiedzieć o regionie Kreta

Kreta to grecka wyspa rozmaitości, którą odwiedzają w każdym sezonie zarówno entuzjaści leniwego plażowania, jak również wielbiciele pieszych wędrówek i odkrywania nowych miejsc. Rajskie krajobrazy, słoneczna pogoda i interesujące zabytki powodują, że ta największa wyspa jest jednym z najważniejszych regionów wypoczynkowych wśród wszystkich zakątków świata. Wyspa Kreta to właściwe miejsce, by odpocząć i wyciszyć się, ale również - by poznać grecką obyczajowość i historię.

Położona na Morzu Śródziemnym wyspa zwana jest przez mieszkańców Grecji Wielką Wyspą. Znana jest najbardziej z cudownych krajobrazów i sporej ilości kurortów, obficie wypełnionych pamiątkami przeszłości i miejscami wartymi odwiedzenia. Wyspa podzielona jest na cztery nomosy: Chania, Rethymno, Heraklion i Lasithi, wszystkie mają dużo do zaoferowania. Gdy już znuży nas komercyjny klimat miejscowości turystycznych, warto zapuścić się w głąb wyspy, tam w malutkich, starych osadach zatrzymał się czas i możemy zobaczyć, jak wygląda tradycyjnie prowadzone życie Greków.
Lato na Krecie trwa niezwykle długo, pełne słońca, ciepłe dni, pozwalają na plażowanie od początku maja aż do października. Plaże są tutaj wyjątkowo różnorodne, leżą równolegle do wybrzeża, lub też osadzone są w urokliwych fiordach. Niektóre z nich są oblegane przez urlopowiczów, drugie zupełnie bezludne. W większości mamy tu szerokie, czyste plaże, ale odkryjemy również plaże na których piasek wymieszany jest z grubym żwirem oraz piaszczysto-kamieniste. Zdecydowana większość plaż to plaże ogólnodostępne, można więc korzystać z nich bez ograniczeń.
Ponad złociste wybrzeże wyrastają wierzchołki gór. Trzy najważniejsze łańcuchy górskie to Góry Białe, Góry Idajskie i Góry Thriptis.

Jak na terenie całej Grecji, tak i na Krecie, spotkamy się z tradycją ucztowania w tawernach całymi familiami oraz z obowiązującą w godzinach południowych sjestą. To, co wyróżnia Kreteńczyków wśród całej greckiej populacji, to jeszcze bardziej ospale prowadzony żywot. Tutaj nikogo nie dziwi zatrzymywanie samochodu na środku głównej ulicy w celu pozdrowienia sąsiada, Grecy zamieszkujący wyspę nigdzie nie gonią, rodzina i przyjaciele są ważniejsi niż cokolwiek innego.

Kreta - jak każdy region na świecie - ma swoje tradycyjne produkty, którymi może się poszczycić. Według opinii publicznej nigdzie nie ma tak wspaniałej oliwy z oliwek, jak na Krecie. Mieszkańcy tego regionu Grecji wyrabiają i spożywają jej najwięcej, dodawana jest niemal do każdego dania. Oprócz oliwy, warto poznać smak sera z mleka owczego. Ser ten często spożywany jest w nietuzinkowym połączeniu ze słodkim, płynnym miodem. Miód jest mistrzowskim produktem Krety. Wytwarzana tutaj odmiana miodu tymiankowego jest rozchwytywana na całym świecie.


Grecja – kraj, który warto zwiedzić

Grecja jest krajem szczególnym, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie: dla amatorów leniwego relaksu nęcące są obszerne wybrzeża i słoneczne dni, a fani historii i zabytkowej zabudowy odnajdą tutaj mnogość tropów antyku. Opłaca się przybyć tutaj i przeżyć na terenie Grecji niezapomniane wakacje, pełne obcej kultury, lokalnej kuchni i życzliwości rodowitych mieszkańców tego kraju.


ZABYTKI

Przemieszczając się po Grecji nie sposób nie natknąć się na budowle pochodzące z czasów antyku. Aż 17 z tych zabytków uważane jest za światowe dziedzictwo. W samej stolicy tego państwa znajduje się część z tych najbardziej znanych. Najważniejszym na mapie zabytków jest Akropol, wzniesienie na którym w odległych czasach na początku znajdowała się forteca, a następnie stało się miejscem czci bogów w świątyniach specjalnie dla nich zbudowanych. Agora jest kolejnym obok Akropolu ważnym punktem na mapie Aten. Kiedyś pełniła funkcję głównego rynku starożytnego miasta - państwa, a teraz znajduje się na niej kompleks różnych starożytnych obiektów. Kolejnym ciekawym zakątkiem greckiej stolicy jest Plaka, na jej terenie można zwiedzać tureckie budowle. Ateny mogą się również poszczycić olbrzymim zbiorem eksponatów z czasów antyku. Muzeum które szczególnie warto zwiedzić to Narodowe Muzeum Archeologiczne, które zaliczane jest do dziesięciu najbardziej znaczących muzeów świata. W okolicy Aten odnajdziemy takie budowle jak świątynia Posejdona w Sunion, której kolumny nadal stanowią pkt orientacyjny dla marynarzy; ruiny pomnika Nemezis w Rhamnous czy kopiec Ateńczyków pod Maratonem. Wyliczone w tekście niektóre obiekty zlokalizowane są jedynie na terenie Aten i jej okolic. Tymczasem na terenie całej Grecji oraz wysp do niej należących niesamowite budowle i ruiny można spotkać niemal na każdym kroku.


KULTURA

Mieszkańcy tego kraju to głównie Grecy, stanowią oni niemal 100 % populacji Grecji. Mniejszością etniczną w Grecji są mieszkańcy graniczących z Grecją państw. Powszechną religią w Grecji jest prawosławie. W cotygodniowych nabożeństwach uczestniczą najczęściej kobiety. Mężczyźni z kolei preferują relaks w kafeneriach, które są ich miejscem towarzyskich spotkań z sąsiadami i znajomymi. Grecka kultura obliguje do wystawnego celebrowania różnego rodzaju uroczystości.

Dla mieszkańców Grecji najważniejsza jest rodzina. Za rodzinę uważa się nie tylko ojca, matkę i dzieci, ale również dziadków i wujków. Często wszyscy członkowie rodziny żyją pod jednym dachem. Niemal każdy dorosły Grek żyje w małżeństwie. Małżeństwo jest rozumiane jako osiągnięcie dojrzałości. Grecja odznacza się najniższym w Europie odsetkiem rozwodów.

To naród, który charakteryzuje się otwartością i życzliwością w stosunku do innych. Zaliczają się oni do śródziemnomorskich kultur, co powoduje, że mają tendencje do uniesień i intensywnego wyrażania uczuć. Cenią swój czas wolny. Kultywują tradycję pracy w godzinach porannych i wieczorami. Doceniani są za dobrą kuchnię oraz ich słabość do tańca i muzyki.


WYSPY GRECJI

Mimo iż należą do Grecji to każda z tych wysp ma swoją indywidualną historię i inną kulturę. Do tych ważniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem wysp zalicza się Kretę, Santorini, Korfu i Rodos. Kreta jest największą pośród wysp zaliczających się do Grecji o oryginalnym ukształtowaniu terenu (jej powierzchnia niemal w stu % pokryta jest górskimi pasmami) i historii. Była ona miejscem narodzin pierwszej europejskiej cywilizacji epoki brązu. Warto na niej zobaczyć zachowane minojskie zespoły pałacowe, niedziałające już budynki kolonii trędowatych znajdujące się na Spinalonga czy katedrę zdolną pomieścić największą ilość osób w Grecji. Santorini uważana jest za wyspę z najbardziej urokliwymi widokami. Typowe dla tej wyspy są białe domki i kościoły z ich lazurowymi kopułami, które zlokalizowane są na urwistych, wulkanicznych klifach. Zielona wyspa - tak właśnie nazywana jest Korfu. Na wyspie znajduje się olbrzymia ilość użytków rolnych w tym gajów oliwnych i cytrusowych. Ostatnia z omawianych wysp to słoneczna wyspa położona przy tureckim brzegu. Bezchmurne niebo utrzymuje się tutaj niemal trzysta dni w ciągu roku kalendarzowego. To wyśmienite miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji a także dla tych, którzy kochają sporty wodne.


Organizatorem wycieczki jest Neckermann

Działające od długiego czasu biuro podróży Neckermann to prawdopodobnie jeden z częstokroć wybieranych organizatorów wycieczek za granicę przez osoby marzące, aby przeżyć wakacje na nadzwyczaj wielkim poziomie. Stale narasta liczebność wiernych konsumentów tego biura, bowiem raz sprawdzone standardy ich działań nie pozwalają na podjęcie szaleństwa spędzenia wakacji na mniejszym poziomie. Organizator wycieczek zagranicznych Neckermann to odpowiednik ciekawego odpoczynku i wyśmienitego poziomu świadczonych usług.


Wyruszając na urlop z tym organizatorem wycieczek zagranicznych możemy poznać takie państwa jak: Mauritius, Karaiby, Seszele, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Kenia, Karaiby i Maroko. Powyższe to zaledwie tylko kilka kierunków wypoczynkowych z udostępnianych w broszurach firmy Neckermann. Dlatego też, z powodzeniem odnajdziemy w ich ofercie co nieco dla swej całej rodziny. Pośród swych propozycji firma Neckermann ma ponadto zatrzęsienie wyjazdów narciarskich do niezmiernie cenionych kurortów alpejskich. Dzięki temu firma Neckermann to wyjątkowy towarzysz w eskapadzie dla wszystkich wczasowiczów, bez względu na preferencje dotyczące kierunku odpoczynku first minute.


Dumą tegoż biura podróży są imponująco wykwalifikowani pracownicy, którzy wspierają turystów również przed zakupem turnusów, jak i w trakcie wycieczki w opcji first minute. Wyłącznie w biurze Neckermann mamy możliwość wybrania pensjonatu, w którym pracują polskojęzyczni organizatorzy czasu wolnego, co jest niezmiernie istotne dla podróżujących z najmłodszymi dziećmi i dla seniorów.


W trakcie całego roku ze strony przedsiębiorstwa Neckermann możemy spodziewać się atrakcyjnych promocji cenowych na zakup turnusów w formule first minute bądź na bieżącą chwilę. Ponadto do poszczególnych wycieczek realizowanych przez to biuro podróży jest szansa otrzymać w gratisie wycieczkę dodatkową obejmującą zwiedzanie najpiękniejszej okolicy państw za granicą albo uprawianie sportów w wodzie.


W ofercie tego przedsiębiorstwa istnieją wakacje first minute skupione wyłącznie na odpoczynku albo eskapady objazdowe. Znaczącym zainteresowaniem cieszą się także turnusy łączone obejmujące zwiedzanie z zamieszkaniem na objeździe i tygodniowy urlop w wyselekcjonowanym przez nas pensjonacie. Jednakże dla osób rządnych wielkich wrażeń zaaranżowane są oferty wyjazdów first minute skupiające rejsy wybitnej jakości jachtami lub statkami pasażerskimi.


Wszelkie osoby przygotowujące się na zagraniczny urlop powinny przemyśleć wybór tego organizatora wycieczek zagranicznych. Jego oferta prezentuje się niezwykle atrakcyjnie dla osób w młodszym i starszym wieku i mających różnorakie wyobrażenia na temat urlopu. Niewątpliwie nie będziemy rozczarowani standardem obsługi i klasą pensjonatów, bądź też ofertą podróży fakultatywnych. Z firmą Neckermann możemy przeżyć pamiętny odpoczynek.

Pogoda w regionie Kreta

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 14 14 16 20 24 29 31 31 28 23 19 15
Temperatura w nocy 9 8 10 12 16 20 22 22 20 16 13 10
Liczba godzin słonecznych 4 5 6 9 10 12 12 11 10 7 5 4
Miesięczne opady [mm] 153 118 90 38 20 8 3 1 23 95 83 122
Temperatura wody 16 16 16 17 20 22 24 26 26 23 20 18

Położenie: spokojnie, do zatoki kąpielowej przejście przez ulicę (ulica o małym natężeniu ruchu). Do centrum Analipsis ok. 700 m. Do Hersonissos ok. 4 km. Do lotniska ok. 18 km.

Plaża: do hotelowej, piaszczystej plaży, łagodnie opadającej do morza przejście tylko przez ulicę. Leżaki i parasole bezpłatnie. Do drugiej piaszczystej plaży (ogólnodostępnej) ok. 170 m. Leżaki i parasole na tej plaży za opłatą.

Wyposażenie: komfortowy resort hotelowy otwarty w 2008 r., składa się z budynku głównego i kilku budynków jednopiętrowych i oferuje 230 pokoi. Do dyspozycji Gości: lobby, recepcja, bar, restauracja główna z tarasem w formie bufetu, śródziemnomorska restauracja a la carte z tarasem (za opłatą), amfiteatr, pokój TV. Na rozległym terenie zewnętrznym znajdują się 2 baseny ze słodką wodą, taras słoneczny, bar z przekąskami przy basenie. Leżaki, parasole przeciwsłoneczne przy basenie bezpłatnie. Ręczniki kąpielowe za kaucją. www.stellapalace.gr

Kategoria grecka: 5 gwiazdek.

Zakwaterowanie: komfortowe. Pokoje dwuosobowe superior (2-3A): nowocześnie, gustownie urządzone, klimatyzacja indywidualnie sterowana, telefon, lodówka, sejf (za opłatą), balkon lub taras. Wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów. Junior suity (2B): z jaccuzi. Pokoje dwuosobowe z prywatnym basenem (2E), przestronniejsze, ok. 30 m2; kącik wypoczynkowy, szlafroki, wyposażone jak pok. 2A. Pokoje rodzinne (2-4F): jeden duży pokój z łóżkiem podwójnym, 2 pojedyncze łóżka; wyposażenie jak pok. 2A. Pokoje dwuosobowe (B2-3A): wygodne, funkcjonalnie wyposażone, klimatyzacja indywidualna, sejf (za opłatą), telefon, lodówka, TV-satelitarna, balkon lub taras. Prysznic, WC, suszarka. Położone w części Stella Village, standard 4N. Stella Village znajduje się obok Stella Palace (są to dwa siostrzane obiekty). Pakiet All Inclusive w hotelu Stella Palace oraz infrastruktura w hotelu Stella Palace.

Dostęp do Internetu: WI-FI i kącik Internetowy za opłatą.

All Inclusive plus: 3 posiłki: śniadanie, obiad i kolacja w formie urozmaiconego bufetu. Codziennie „show cooking”. Dwa razy w tygodniu wieczory tematyczne. Raz podczas pobytu kolacja w restauracji a’la carte (za wcześniejszą rezerwacją). Przekąski i lody w godz. (10:00-17:00). Podczas obiadu i kolacji lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino) i napoje bezalkoholowe. Po południu w godz. 16:30-17:30 ciastka i wypieki. Wieczorem w godz. 22:30-00:30 mały bufet przekąskowy. Lokalne napoje alkoholowe (alkohole wysokoprocentowe, piwo, wino białe i czerwone, drinki na bazie alkoholi lokalnych), wybrane alkohole importowane oraz napoje bezalkoholowe w godz. 10:00-23:00.

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij