Kanonizacja Jana Pawla II

Kanonizacja Jana Pawla II,  Wyc. objazdowe, Włochy

Itaka

Wycieczka objazdowa

Włochy

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (3)
  • Przy plaży
  • Blisko centrum
  • Życie nocne

Itaka - profesjonalnie przygotowana wyprawa

Na świetną renomę organizatora turystyki Itaka wpływa mnóstwo czynników. Główne z nich to niezwykle obszerna propozycja zagranicznych podróży i całkowita fachowość. Z tym biurem podróży wakacyjny pobyt będzie świetnie przygotowany i bezpieczny.


W asortymencie Itaki są zarówno podróże dla osób prywatnych, jak i dla grup zorganizowanych. Imprezy turystyczne przygotowywane są z myślą o turystach chcących zwiedzić najbardziej interesujące budowle w konkretnym mieście, spędzić czas wedle własnych potrzeb, lub połączyć spokojny relaks z wycieczkami. Doświadczeni pracownicy biura ułatwią wybór, która forma wypoczynku w największym stopniu spełni nasze wymagania. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie ekskluzywnymi wczasami, niedawno touroperator wprowadził do asortymentu odrębną kategorię wyjątkowych wakacji dla najbardziej wybrednych konsumentów.


W trosce o jak najbardziej kompleksową obsługę petentów, touroperator powołuje do życia następne oddziały, również w ośrodkach turystycznych, tak, aby podróżujący miał szybki dostęp do informacji i pomocy ze strony fachowców. W chwili obecnej działa oddział na Wyspach Kanaryjskich, natomiast w planie są kolejne realizacje tego typu. W związku z dużym zainteresowaniem wycieczkami touroperatora Itaka, tworzy on dodatkowe oddziały również poza obszarem Polski. W chwili obecnej Itaka posiada biura w Rosji, Białorusi, Ukrainie i na Litwie.


Biuro podróży posiada odrębny dział, odpowiedzialny za planowanie wyjazdów integracyjnych, spotkań biznesowych i zebrań. Propozycja kierowana jest zarówno do małych spółek, jak i do dużych korporacji, zatrudniających kilkaset osób. Egzotyczne wyjazdy integracyjne są opracowywane pojedynczo, zgodnie z konwencją danej firmy, wymogami zlecającego i rodzajem prowadzonej działalności.


Itaka ciągle uwspółcześnia oferowane przez siebie usługi. Możliwość wykupienia podróży przez internet pozwala nam zaoszczędzić czas. Taka opcja zakupu jest również wyjątkowo komfortowa, nie zmusza nas do wychodzenia z domu, ani szukania oddziału biura podróży, do którego mamy najbliżej. Nowością Itaki, o której należy wspomnieć, jest sposobność zakupu na urządzenie mobilne świetnej aplikacji stanowiącej oryginalny wirtualny przewodnik po mieście, do którego wyruszamy na wakacje.

Pogoda w regionie Wycieczka objazdowa

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 13 13 15 18 23 26 29 30 26 22 17 14
Temperatura w nocy 4 4 6 9 13 16 19 20 17 13 9 6
Liczba godzin słonecznych 4 5 5 7 9 10 11 10 8 6 4 4
Miesięczne opady [mm] 83 75 68 62 45 37 19 35 75 97 117 98
Temperatura wody

Kategoria

Region

WĹ‚ochy / WĹ‚ochy

Opis oferty:

Kanonizacja Jana Pawła II to okazja nie tylko do uczestnictwa w historycznym wydarzeniu, ale także możliwość poznania najsłynniejszych zabytków i miejsc Wiecznego Miasta oraz sposób na spędzenie niezapomnianej majówki. Bogaty program uwzględniający najciekawsze muzea i magiczne zakątki miasta prowadzi przez historię Rzymu i historię chrześcijaństwa, nierozerwalnie powiązane ze sobą od wieków.

1. DZIEń 26.04

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum miasta na Piazza di Porta San Giovanni. Wizyta w Bazylice św. Jana na Lateranie, pierwszej siedzibie papieskiej, gdzie znajduje się jedna z najwspanialszych relikwii chrześcijan - Święte Schody. Następnie zwiedzanie bazyliki Santa Maria Maggiore na wzgórzu Eskwilin z grobem rzeźbiarza Berniniego i bazyliki Santo Pietro In Vincolo, gdzie podziwiać można znany posąg Mojżesza dłuta Michała Anioła. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEń 27.04

Śniadanie lub pobranie suchego prowiantu. Wczesny przejazd metrem do WATYKANU na obchody kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEń 28.04

Śniadanie. Przejazd metrem do centrum Rzymu. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La Dolce Vita". Następnie spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów "alta moda", a także kawiarni Café Greco. Ulica otwiera się na jeden z najpiękniejszych placów świata - Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEń 29.04.

Śniadanie. Przejazd metrem do centrum, w okolice Koloseum. Zwiedzanie: wnętrza Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany wg projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II. Przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEń 30.04

Śniadanie. Przejazd środkami komunikacji miejskiej na via Appia Antica z kościółkiem Quo Vadis i katakumbami św. Kaliksta. Traktem tym kroczyły legiony rzymskie, a także św. Piotr, który najpierw uciekał, a potem powrócił do Rzymu. Następnie wizyta w bazylice św. Pawła za murami jednej z najważniejszych bazylik w Rzymie, gdzie wg podań św. Lucyna pochowała ciało św. Pawła. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEń 1.05

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

5 noclegów w hotelu ***/**** w Rzymie; 2- i 3-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 10 EUR/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 90 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 25 EUR.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij