Water Planet Hotel & Aquapark

Water Planet Hotel & Aquapark , Alanya - Okurcalar, Turcja Water Planet Hotel & Aquapark , Alanya - Okurcalar, Turcja Water Planet Hotel & Aquapark , Alanya - Okurcalar, Turcja Water Planet Hotel & Aquapark , Alanya - Okurcalar, Turcja Water Planet Hotel & Aquapark , Alanya - Okurcalar, Turcja

Prima Holiday

Riwiera Turecka

Turcja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (8)
 • Dla rodzin z dziećmi
 • Przy plaży
 • Sport
 • Basen kryty
 • Klimatyzacja
 • Internet
 • Blisko centrum
 • Życie nocne

Riwiera Turecka – czyli co?

Dobrze przygotowane piaszczyste i piaszczysto - żwirowe plaże, gorąca i lazurowa woda, rozliczne przyjemności oraz zjawiskowe krajobrazy. Każdą z tych rzeczy i jeszcze więcej przeżyjemy na Riwierze Tureckiej. Tak właśnie nazywany jest popularny rejon wypoczynkowy znajdujący się na płd.- zach. nadbrzeżu Turcji. Jej główne miejscowości wypoczynkowe to Alanya, Antalya, Kemer, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Kuşadasi i Çeşme. Można w nich brać kąpiele słoneczne na plażach, uprawiać sporty wodne, smakować tureckie przysmaki w licznych tawernach i szaleć w znajdujących się na plażach dyskotekach, jak również poznawać starożytne ruiny oraz podziwiać lokalne cuda natury.

Wybierając się na wakacje do jakiegokolwiek muzułmańskiego państwa należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat przestrzeganych tam zwyczajów i zasad. Do wjazdu i pobytu na terenie Turcji wymagana jest wiza turystyczna. Porty lotnicze są miejscem w którym takie wizy rozdaje się w największej ilości. Koszt wizy dla Polaków to 15 € albo dwadzieścia USD. Taka wiza pozwala na wielokrotne poruszanie się na trasie Turcja - zagranica w niezarobkowym charakterze w przeciągu jednego miesiąca. Wraz z wizą wymagany jest ważny przez kolejne 90 dni paszport. Turyści podróżując na Riwierę najchętniej wybierają samolot. W Antalya wybudowano najnowocześniejsze lotnisko w basenie Morza Śródziemnego. Z tego miasta istnieje także możliwość dotarcia drogą morską na Kretę lub Cypr, a także do kraju faraonów. Walutą jest na Riwierze lir turecki, najprościej dokonać wymiany już na miejscu. Turyści nie będą mieli większych problemów ze zlokalizowaniem bankomatów, z tego względu, że te znajdują się w dużych aglomeracjach miejskich i ośrodkach turystycznych. Nie ma problemu z używaniem kart kredytowych gdyż akceptowane są w niemal każdym hotelu i w większości marketów.

W kwestii reguł kulturowych panujących na Riwierze zbytnim zakrywaniem ciała nie ma co się stresować. Bawiąc się w resortach czy przemieszczając się po Riwierze odzież europejska jest w pełni akceptowana. Jednak podczas zwiedzania meczetów należy przykryć głowę oraz odsłonięte ramiona chustą. Są one udostępniane przed wejściem do meczetów. Przed wejściem do świątyni należy także obligatoryjnie zostawić obuwie. Ze względu na panujące w Turcji normy religijne turyści powinni dać sobie spokój z wchodzeniem do meczetu w krótkich szortach.
Głównym miastem wybrzeża jest stolica Riwiery Tureckiej - Antalya. Otoczona jest pasmem gór, które w niektórych miejscach niemalże pionowo schodzą do morza. Nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tu coś fascynującego. Antyla zapewnia atrakcje zarówno pasjonatom leniwego relaksu w idyllicznej atmosferze, jak i tym, którzy preferują spędzać czas w sposób aktywny oraz tym turystom, którzy poszukują antycznych pozostałości. W okolicy Lary znajdują się złote piaski, które są cieszącym się największą popularnością miejscem wypoczynku. Natomiast po zachodzie słońca można na niej bawić się w popularnych dyskotekach. Do bardziej znaczących zabytków Antalyi zaliczyć można bramę Hadriana, wzniesioną za czasów tego rzymskiego cesarza w II wieku n.e., jak również Żałobny Minaret i Ścięty Meczet – Kesik Minare, pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. Poza Antalyą dobrze wybrać się także na podziwianie miasta Aspendos w którym znajdują się najlepiej zachowane fragmenty starożytnego amfiteatru, ognia wydobywającego się wprost z kamieni w miejscowości Chimera, wodospadów Kurşunlu otoczonych piniowymi lasami, Side - miasteczka oblanego z trzech stron wodą, które skrywa w sobie dużo ruin z czasów antyku oraz wiele innych zakątków.


Wskazówki dla turystów: Turcja

Turcja to niezmiernie duże państwo, które jest ulokowane w przewyższającej części na kontynencie azjatyckim, a minimalna jego część mieści się na terenie kontynentu europejskiego, a konkretnie na Półwyspie Bałkańskim. Ze względu na swe umiejscowienie obejmuje ją od strony południowej Morze Śródziemne, Morze Czarne od północy i od strony zachodniej Morze Egejskie i Morze Marmara. Mamy możliwość wypoczywać tam podczas lata w upale i bezchmurnej pogodzie.


Urlopowicze podróżujący do tego państwa winni być świadomi, iż na jego obrębie nie wolno fotografować gmachów wojskowych. Podobnie nie możemy tam posiadać jakiejkolwiek broni, która wielkością przekraczałaby wymiar typowego nożyka kieszonkowego. Porównywalnie jak w wielu różnych krajach globu w tym państwie nie można posiadać narkotyków, chociażby w najmniejszej liczbie. Dlatego też należałoby rozważnie podejść do wszelkich próśb na temat dostarczenia gdzieś jakichś paczek.


W tym państwie wiarą dominującą jest islam. Zwiedzający oczywiście mogą odwiedzać wnętrza meczetów, jednak możemy tam wejść tylko na boso, a kobiety obowiązkowo muszą mieć kompletnie zasłonięte ramiona i nogi.


Aby mieć sposobność przekroczyć granice Turcji będziemy musieli okazać ważny paszport i wizę turystyczną, która wydawana jest na termin 30 dni i jej koszt to 15 dolarów amerykańskich lub 20 euro. Data ważności na paszporcie musi być dłuższa niż sześć miesięcy od planowanej daty powrotu do własnego kraju.


W rejonie Turcji jest sporo doskonałych miejsc krajoznawczych i starych miast, które wszyscy odwiedzający powinni ujrzeć. Zaliczyć można do nich w szczególności takie miasteczka jak:


Ankara – to położona w środkowej Anatolii stolica Turcji od 1923 roku, gdzie mieści się mnóstwo zabytków pochodzących jeszcze z okresów rządzenia w tym kraju Rzymian, do których można zaklasyfikować: świątynię bogini Romy i cesarza Augusta, łaźnie rzymskie i kolumnę Juliana Apostaty.


Riwiera Turecka – to część Turcji położona niedaleko nadbrzeża Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego, ciągnąca się od miasta Antalya do mieściny Muğla. Jest to ulubiony region wśród cudzoziemców z uwagi na mieszczące się tu piaszczyste, długie plaże i miasta kumulujące najznakomitsze monumenty kultury. Na wyjątkowe uznanie zasłużyły sobie takie miejscowości jak Alanya, Antalya, Belek, Bodrum, Fethiye, Kaş, Kemer, Marmaris i Side.


Istambuł – to nietuzinkowa mieścina, która w części umiejscowiona jest w Europie, ale także po części na obszarze Azji. To była stolica Turcji, znajoma z legend historycznych także pod takimi nazwami jak Konstantynopol, Stambuł i Chalkedon. Tutaj wyjątkowo poleca się zobaczyć Muzeum Archeologiczne, Muzeum Morskie, pałac Ibrahima Paszy i Muzeum Mozaiki. Kolejną z ciekawostek dla cudzoziemców mogą być mieszczące się tutaj Błękitny Meczet, Meczet Dolmabahç, Meczet Ortaköy i Muzeum Adama Mickiewicza.


Wybrzeże Egejskie – to niezwykle rozwinięty rejon krajoznawczy w tym państwie, przyjeżdżają tutaj podróżni z całego globu, żeby zobaczyć błękitne zatoki, poleżeć na złocistej plaży i poznać okoliczne, stare miasta. Do niezwykle uznanych mieścin wypoczynkowych na Wybrzeżu Egejskim można zaklasyfikować Bodrum, Kuşadasi i Marmaris.


Na terenie Bodrum mieści się słynne Mauzoleum i dawny zamek św. Piotra, gdzie teraz jest siedziba Muzeum Archeologii Morskiej. Z kolei Marmaris to kopalnia skarbów natury. Tylko tutaj bowiem obejrzymy fantastyczne okazy roślin, które rosną wzdłuż okolicznego nabrzeża. Tutaj również zlokalizowana jest wyjątkowo głośna „ulica barów”, która sprawia, iż za dnia i nocą nie będziemy się nudzić. Do naszej dyspozycji na okrągło pozostaje multum dyskotek, barów i klubów nocnych. W Marmaris umieszczony jest także port nadmorski, który obsługuje statki pływające na wyspę Rodos, a taka jednodniowa wycieczka może stanowić wyjątkową atrakcję w trakcie naszych wakacji.


Turcja to aż tak różnorakie państwo, iż na pewno z jej wszelkich plusów każdy znajdzie dla siebie co nieco intrygującego. Zarówno osoby wielbiące odpoczywać na plaży, jak i aktywni obcokrajowcy spędzający wolny czas zwiedzając monumenty, czy też wykonujący aktywności sportowe będą zadowoleni z obrania tego terytorium na letnie lub zimowe ferie.

Pogoda w regionie Riwiera Turecka

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 15 16 19 22 27 32 35 35 31 27 22 17
Temperatura w nocy 6 6 8 11 16 21 23 24 20 16 11 8
Liczba godzin słonecznych 5 6 7 8 10 12 12 11 10 8 7 5
Miesięczne opady [mm] 216 156 101 46 29 9 3 5 11 73 130 246
Temperatura wody 17 16 17 18 21 24 27 28 27 25 21 19

Kategoria lokalna:

4*

Położenie:

Hotel położony na wzgórzu, z pięknym widokiem, otoczony lasem piniowym, w regionie turystycznym Okurcalar (do centrum 1 km), 32 km od Manavgat, 30 km od Alanyi oraz ok. 90 km od lotniska w Antalayi.

Plaża:

Sztucznie usypana - piaszczysta platforma, 50 metrów szeroka, zejście bezpośrednio do wody. Zejście na platformę kąpielową po schodach lub windą, wejście do morza przez pomost. Bar na plaży z opcją All Inclusive. Leżaki, materace i parasole gratis; ręczniki plażowe bezpłatnie.

Hotel:

Hotel po całkowitym remoncie w 2012 r, posiada łącznie 421 pokoi. Otoczony pięknym lasem piniowym. Na terenie hotelu jeden z największych Aquaparków w Turcji (24 zjeżdżalnie, rwąca rzeka, skoki bangee)

Do dyspozycji gości:

Lobby, recepcja, restauracja główna, siedem barów, dyskoteka na wolnym powietrzu (aqua disco), amfiteatr, sala TV, sklepiki, fryzjer, usługi foto, wynajem samochodów, pralnia,7 wind w budynku głównym i jedna panoramiczna do plaży.

Internet:

Kafejka internetowa bezpłatnie.

Konferencje/Incentive:

Dwie sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem na 170 i 50 osób.

Sport i Rekreacja:

Bezpłatnie: pięć basenów zewnętrznych: basen główny w części ogrodowej (850m2/140cm głęboki), basen z animacjami, basen Infinity z wyjątkowym widokiem (wstęp tylko dla osób powyżej 18 roku życia), basen ze sztuczną falą, basen dla dzieci, basen kryty, dodatkowo jeden z największych Aquaparków w Turcji (24 zjeżdżalnie, w tym 8 dla małych dzieci) czynny w godzinach 10.00-17.00; kort tenisowy, tenis stołowy, rzutki, siatkówka,. Leżaki, materace i parasole gratis. Całodniowy program animacyjny i rozrywkowy, zabawy na plaży i przy basenie, wieczorami pokazy, niekiedy muzyka na żywo, raz w tygodniu wieczór turecki.

PROMOCJA przy wylotach wrześniowych rafting na sztucznej rzece dla każdego uczestnika GRATIS

Odpłatnie: łaźnia turecka, sauna, masaż, jacuzzi, bilard, sprzęt do tenisa i oświetlenie kortu, sporty wodne na plaży, skoki bungee, rafting na sztucznej rzece.

Dla dzieci:

Mini klub dla dzieci w wieku od 4-12 lat (w określonych godzinach), brodzik, plac zabaw, animacje, opiekunka na życzenie za opłatą.

Zakwaterowanie:

Pokój typu Standard: (28-30m2) komfortowo urządzone, z możliwością jednej dostawki, wyposażone w  łazienkę (prysznic) z suszarką do włosów, centralną klimatyzację (sterowaną z pokoju), telefon z bezpośrednim wyjściem, TV-SAT, minibar, sejf, podłoga drewniana, balkon.
Pokoje typu Suite: (46-50m2)z możliwością dwóch dostawek, większe, wyposażone jak pokoje standardowe, składają się z sypialni i pokoju dziennego.

Wyżywienie:

Ultra All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, obiad, kolacja, przekąski serwowane w ciągu dnia, nocną przekąskę, raz w tygodniu restauracja a 'la Carte (turecka i rybna), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Napoje bezalkoholowe podawane są w szklankach lub plastikowych kubkach w określonych barach przez 24h na dobę, alkohole nie są serwowane w godzinach 03-10 rano. Dodatkowo płatne: mini bar, soki ze świeżych owoców, alkohole importowane, napoje w dyskotece i wszelkie napoje i przekąski serwowane w barach w aquaparku.  
 

Cena:

Cena PLN zawiera: bilet lotniczy, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera:
opłaty za wizę turecką 15 EUR płatnej na lotnisku w Antalyia, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych.

 

Informacje dodatkowe:

www.waterplanet.com.tr

Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij