Wycieczka objazdowa: Olimpia

Wycieczka objazdowa: Olimpia,  Olimpia, Grecja Wycieczka objazdowa: Olimpia,  Olimpia, Grecja Wycieczka objazdowa: Olimpia,  Olimpia, Grecja

Bee Free

Peloponez

Grecja

+ dodaj do schowka
Udogodnienia (3)
  • Basen kryty
  • Klimatyzacja
  • Życie nocne

Państwo Grecja – rady dla podróżnych

Republika Grecka znajduje się w pd.-wsch. Europie na płd. skraju Bałkanów. Oblewają ją morza: Egejskie, Kreteńskie, Jońskie i Śródziemne. Sąsiaduje z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią na północy, jak również Turcją na wsch. Kraj ten zespala w sobie znaczną różnolitość, która ukazuje się w klejnotach architektury porozrzucanych po przeróżnych jego regionach, a także w osobowości mieszkańców i w samej przeszłości. Wspaniałe nadbrzeża, przyjemna pogoda i przepyszne dania powodują, iż zawsze są tu imponujące liczby podróżnych.


Miesiące letnie w Grecji są upalne, z kolei temperatura przekracza czasem nawet czterdzieści stopni. Najgorętszymi porami są z pewnością lipiec i sierpień, z tego też powodu urlopowicze, którzy nie przepadają za upałami, powinni udać się tam poza sezonem. Miesiące zimowe na terenach nizinnych są dość łagodne, masywy górskie jednak stale pokrywa śnieg.


Sztuka kulinarna Grecji poszczycić może się wieloma wyśmienitymi daniami. Jest niesamowicie zdrowa i prosta. Do dań podaje się tutaj dużo czosnku, oliwy oraz różnorakich jarzyn. Wielokrotnie jada się również baraninę i ryby. Warte skosztowania są ponadto regionalne trunki, zwłaszcza wino, popularne już od zamierzchłych czasów.


Grecja składa się na dużo niezwykłych lokalizacji godnych ujrzenia. Będąc tam, nie da się ich zlekceważyć.


Miastem stołecznym Grecji są Ateny. Metropolia ta leży na pięknej równinie i okalają ją rozliczne wzgórza, na przykład sławny Akropol. Właśnie tu zobaczymy sanktuaria, o których uczyliśmy się na lekcjach historii. Wiekowe zabudowania zapewniają nam niesamowitą wycieczkę do starożytności. Zwiedzając Republikę Grecką, miasto stołeczne jest niewątpliwie punktem, do którego wprost należy się udać. Prócz zabytkowej dzielnicy miejscowości, świetnie zajrzeć także do tej centralnej, w której obecnie skupia się życie. Znajdziemy tu sporo różnych kawiarni i urokliwych ścieżek, które pozwolą nam odbyć fascynującą wędrówkę.


Starodawne zabudowania zobaczymy również w Mykeny. Odwiedzimy tu potężne skaliste ściany, z kolei interesująca architektura zaskoczy nas mnóstwem nawiązań nie tylko do przeszłości, lecz także literatury. Z tej samej przyczyny obejrzeć możemy Delfy. Pomimo tego, iż przetrwało tu jedynie niewiele filarów i głazów, wysokogórski pejzaż, widoczny w tle sprawia, iż wszystko to rysuje niesamowity obraz.


Jedną z najczęściej odwiedzanych przez podróżnych miejscowości są Meteory, czyli kompleks murów klasztornych, wybudowany na kamieniach o strukturze iglic. Na pierwszy rzut oka wyglądają na niedostępne, niektóre jednak odwiedzone mogą być przez podróżnych. Z daleka rysują nadzwyczajny, bajkowy wręcz obraz, który zapiera dech w piersiach.


Równie dużym powodzeniem poszczycić mogą się też wysepki należące do Grecji, odwiedzane co roku przez imponujące tłumy podróżnych. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest bez wątpienia Kreta, oferująca nam nie tylko zróżnicowanie domów wczasowych i wybrzeży, lecz również przepiękne wysokogórskie panoramy. Znajdziemy tutaj też sporo interesujących arcydzieł architektury, które z całą pewnością warto ujrzeć we własnym zakresie.


Następną fascynującą i wartą zobaczenia wyspą jest Santorini, która jest bezdyskusyjną wizytówką państwa. Odnajdziemy tu domy w odcieniach bieli i błękitu, a ich obraz na tle turkusowej morskiej wody zapiera dech w piersiach.


Państwo to to więc coś więcej aniżeli podróże all inclusive, oferujące wysokiej klasy pensjonaty, przepyszne dania i świetnie przyszykowane plaże. To ponadto multum niezwykłych wspomnień, które zamieszkają w naszych głowach na długi czas i spowodują, iż będziemy chcieli powrócić do tego urzekającego kraju, aby z powrotem poddać się zwiedzaniu jego zakamarków oraz odprężeniu na przepięknych wybrzeżach. Kraj ten jest od wieków gwarancją wymarzonych wczasów.

Pogoda w regionie Peloponez

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w dzień 14 15 17 20 25 29 32 32 28 24 20 16
Temperatura w nocy 6 6 7 10 13 17 20 20 17 14 10 8
Liczba godzin słonecznych 5 5 6 8 9 11 11 10 8 7 5 3
Miesięczne opady [mm] 119 86 70 41 21 10 7 7 21 79 106 137
Temperatura wody 16 15 15 16 19 22 24 26 25 22 19 17

Część objazdowa

 

Hotele*** (2 noclegi) - położone są z reguły poza centrami miast, nad morzem, niektóre z basenem.

 

Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami, WC oraz klimatyzacją.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu recepcja, restauracja i bar.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą obiadokolacje.

 

Kategoria lokalna: B, C .

 

 

Część pobytowa

 

Hotele*** (5 noclegów) - położone nad morzem (do 300 m).  

 

Pokoje: ładnie urządzone pokoje 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami, WC oraz klimatyzacją.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu basen zewnętrzny, taras słoneczny (leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie),recepcja, restauracja i bar.

 

Wyżywienie: śniadania typu bufet, za dopłatą obiadokolacje.

 

Kategoria lokalna: B, C.

 

Przykład hotelu na pobycie: Porto Ligia: www.portoligia.gr.

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na peloponezie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.


Wyślij tę stronę znajomemu.

zamknij